I proto se děčínský kouč Pavel Budínský snažil první porážku okamžitě hodit za hlavu. „Už je to za námi, nemá smysl dělat z toho žádné závěry. Musíme se vrátit zpátky do série. Každý, kdo zná Děčín, tak ví, že zbraně rozhodně skládat nebudeme," burcoval trenér Válečníků.

Jeho tým toho na Hané příliš nepředvedl, zástupci Prostějova to po utkání přičítali možné únavě z cesty. Jenže Budínský prozradil, že Děčín dorazil už den před zápasem.

„Po tom kolapsu jsem dospěl k závěru, že bude lepší jezdit až v den zápasu. Chtěli jsme pro hráče vytvořit maximální servis, dlouhé cestování ve velkém vedru není žádný med. Měli jsme možnost si ráno zatrénovat, ošahat si palubovku, ale dopadlo to tak, že takhle špatně jsme v Prostějově ještě nikdy nehráli. Příště asi budeme muset jet ve čtyři ráno vlakem, aby si to všichni uvědomili," uvedl napůl v žertu.

ČTĚTE TAKÉ: Slezák: V Děčíně to bude jiné, vždycky nás seřežou

Orlům tyto starosti odpadají, už s velkým předstihem věděli, že do Děčína pojedou v den zápasu. „Na vysoké hráče to má samozřejmě vliv, sedíte na malém prostoru šest a více hodin. Paradoxně nám všechny úvody v Děčíně i tak vyšli," přemítal prostějovský trenér Zbyněk Choleva.

Ten věří, že si jeho svěřenci na soutoku Labe s Ploučnicí zajistí dva postupové mečboly. „Musíme hrát stejně aktivně jako v prvním zápase," podotkl. Jeho protějšek by si naopak přál, aby se hra jeho celku podobala prvnímu zápasu co nejméně. „Doufám, že se budeme prezentovat úplně jiným výkonem," dodal před duelem, který začíná v pátek v 18 hodin.

REPORTÁŽ Z PRVNÍHO ZÁPASU: Orli rozcupovali Děčín a v semifinále vedou