„Hanáci jsou velmi silným týmem. Po příchodu slovenského trenéra Petera Bálinta se zvedl herní projev i výsledky… Velkou silou pod košem je Pruitt, na křídle je největší osobností Beechum, ovšem nebezpeční jsou všichni prostějovští hráči. V minulém kole Orli ukázali, že i bez Amese umí hrát kvalitní basket. Uvidíme, v jaké sestavě nastoupí – zda se uzdraví Hanavan a podaří se dotáhnout přestup Millera – oba jsou podkošoví hráči a mohli by Prostějovu chybět. Pro náš úspěch musíme podat komplexní výkon, ještě lepší než v povedeném předvánočním zápase s Ostravou,“ uvedl k utkání sportovní ředitel Kondorů Jakub Důra.

Nová prostějovská posila, Američan Jason Miller, ještě hrát nebude. „V Liberci nebude hrát kvůli registraci. Jeho přestup se domlouval někdy kolem 18. 12. a FIBA už nepracovala,“ uvedl organizační pracovník Michal Pekárek.

Kdy by měl Miller poprvé obléknout prostějovský dres? „Vše je nachystané, 5. ledna by se to mělo vyřídit a proti Novému Jičínu (9. ledna - pozn. aut.) by měl hrát,“ podotkl.

A jak to vypadá vzhledem k sobotnímu zápasu s Hanavanem? „Má poraněnou šlachu na levé ruce, uvidíme, jestli bude do utkání s Libercem v pořádku. Na to, jak vážné zranění to bylo, to ale zatím vypadá dobře, nemělo by to být nadlouho,“ řekl Pekárek.