V Kolíně se to povedlo na sto procent, svěřenci trenéra Cholevy zvítězili 84:72.

Hned z kraje zápasu skočili prostějovští basketbalisté do hry po hlavě. Už po čtyřech minutách si vytvořili osmibodový náskok, a to především díky Slezákovi a Kohoutovi, ale ani to Orlům nestačilo. Do konce první desetiminutovky vedli 28:13 a ukázali domácím, v jaké skvělé herní pohodě se nyní nacházejí.

„My jsme se pustili do zápasu s velkou energií a především úspěšnou střelbou. Domácím jsme od začátku nedávali moc šancí, což se projevilo na skóre," pochvaloval si trenér Prostějova Zbyněk Choleva.

I druhá čtvrtina probíhala ve stejném duchu. Prášil svou trojkou dokonce poslal orly do devatenáctibodového odstupu. Kolín se sice snažil korigovat nepříznivý stav, ale výborná hra hostů jako celku navíc podporována individuálními úspěchy jim nedovolila menší než třinácti bodové manko. V poločase prohrával Kolín 50:32.

„První polovina byla z naší strany skvělá. Velice se nám dařilo v útoku, ale nesmím zapomenout ani na obranu. Dostali jsme od silného Kolína za první půlku jen dvaatřicet bodů, což je na jejich palubovce velký úspěch," vyzdvihl defenzivní hru svých svěřenců Choleva.

V třetí části i nadále ovládali palubovku Orli. Střelecky se dařilo především Slezákovi, kterého svou hrou podporovali Marko, Švrdlík a Kohout. Bodové manko Kolína se rozrostlo na neskutečných dvaadvacet bodů.

„Tři čtvrtiny zápasu jsme odehráli super. Hráli jsme sebevědomě, jako doma. Velmi dobrý výkon předvedl Roman Marko. Střelecky se dařilo Slezákovi, především z dálky a pod košem opět bojovala dvojice Kohout Švrdlík. Jsem opravdu rád, že se nám to natolik podařilo," řekl Choleva

Závěrečná část jako jediná patřila domácím. Prostějovu postupně docházely síly a svou roli sehrálo i uspokojení z dosavadní hry. Kolín se pokusil dorovnat, ale maximem bylo snížení na závěrečných 84:72.

„Poslední čtvrtina se nám nepovedla. Trošku se projevila i únava i uspokojení z výsledku. Přesto jsme čtyři minuty před koncem vedli nad Kolínem o deset bodů, což pro nás bylo dostačující. Kolín hrál vabank, nám se navíc nedařilo v koncovce. Dělali jsme kroky nebo nám utekl balón, ale náskok jsme měli dostačující," líčil Zbyněk Choleva.

„Gratuluji Prostějovu k zaslouženému vítězství. Vedli celý zápas. Utkání bylo rozhodnuto v prvním poločase. Nechali jsme Prostějov odskočit na dvacet bodů. Měli jsme velmi špatný střelecký den. Gratuluji ještě jednou a přeji si, že se uvidíme v play-off," řekl po zápase trenér Kolína Predrag Benáček a naznačil také důvod domácího nezdaru:

„Vůbec nám nesvědčí přestávky. Vždyť mi během jednoho měsíce odehráli pouze čtyři zápasy. Úplně jsme po základní části vypadli z tempa. A aby toho nebylo málo, tak celý týden jsme nemohli ani pořádně trénovat střelbu, protože se nám rozbila deska s košem. Dokonce jsme ani nevěděli, jestli dneska budeme hrát. Až v jednu hodinu se rozhodlo, že se zápas odehraje."

Kolín – Prostějov 72:84 (13:28, 32:50, 48:70)

Nejvíce bodů: Ubilla 23, Bolds 14, Machač 12, Field 10 – Slezák 21, Švrdlík 17, Kohout 15, Pandula 10. Rozhodčí: Vyklický, Hruša, Kec. Fauly: 19:23. Trestné hody: 24/20 – 21/13. Trojky: 2:9.