„Po odchodu Davida Šteffela a Bretta Roseboroa jsme hledali nějakého vysokého pivota. Bohužel český trh je velmi okleštěný. Už jsme ani nedoufali, že bychom někoho mohli najít," líčil hledání nové posily sportovní manažer Petr Fridrich.

Nakonec se však přece jen na prostějovské vedení usmálo štěstí.

„Pak se k nám dostala informace, že by se měl po šesti letech vrátit Marek Souček, který odešel právě od nás. Nejdříve do Španělska a poté strávil tři roky v Americe," dodal sportovní manažer.

Marek Souček by tak měl být adekvátní náhradou za 214 centimetrů vysokého Šteffla. Musí se však znovu dostat do herního tempa, které mu minulý rok vinou zranění trochu scházelo.

„Na pivota má ideální míry, technicky to je velice zdatný basketbalista, hrál na prestižní univerzitě v Oklahomě. Vloni měl akorát menší problémy se zraněním, takže moc nehrál, ale my věříme, že se do toho zase dostane. Za deset dní, co tu trénuje, vidíme, že má velmi zodpovědný přístup. Dělá vše proto, aby do týmu zapadl," popisuje šestadvacetiletou posilu Petr Fridrich.

Novou posilou však vedení prostějovských Orlů své fanoušky zřejmě již nepotěší. Posilovat totiž neplánují, i vzhledem k tomu, že se bude hrát jen jeden zápas týdně, takže úzká rotace hráčů nebude velkým problémem.

„Sezonu zřejmě začneme s tímto kádrem, protože oproti loňsku je omezený počet utkání, bude se totiž hrát jednou týdně. Začneme s tímto kádrem a podle situace uvidíme. Ale myslíme si, že máme velice slušný kádr, ve kterém jsou zkušení hráči doplněni o mladé hráče," dodal sportovní manažer.