Prostějovští Orli začínají utkáním na palubovce soupeře, již v pondělí se vydali do Slovinska, aby byli na zápas dobře připraveni.

Orli na domácí palubovce v sobotu stihli odehrát poslední přípravný duel. Kolín rozstříleli 102:59, ale ve středu je v Domžale čeká zcela jiný soupeř. „Oni mají obrovskou sílu pod košem, tam se to bude rozhodovat,“ říká prostějovský trenér Peter Bálint. Ten jistě kvituje, že se mu do týmu vrátili uzdravení pivoti Landry, Nicholson a Hyzy.

Tým Domžale nezažívá zrovna časy své největší slávy. V minulé sezoně skončilo družstvo Heliosu na posledním místě Adriatické ligy. „Samozřejmě bychom si chtěli dovézt vítězství,“ usmíval se Bálint.

„Rozhodně budeme chtít uhrát co nejpřijatelnější výsledek do odvety. Kdybychom prohráli, tak o co nejméně bodů,“ přeje si Bálint.

„Jedeme tam s tím, že chceme vyhrát, abychom to měli v odvetě o něco jednodušší. Ale jakkoliv zápas venku dopadne, tak to doma nebude vůbec jednoduché,“ předpovídá Bálint, který má mužstvo Domžale velmi dobře zmapované.

„Oni hrají velice chytrý basketbal. Výborně čtou obranu a velice dobře vnímají hru. Dokážou realizovat svůj útok podle toho, co dělá soupeřova obrana,“ vyjmenovává herní prvky slovinského týmu Bálint a dodává, že jeho tým bude vycházet především z kvalitní obrany.

Pokud Prostějov postoupí, tak jej ve skupině E bude čekat Krka Novo Mesto, Telekom Bonn a poražený z dvojice KK Záhřeb a Gran Canaria, která si to rozdá v souboji o Eurocup.

Prostějov má ve Slovinsku za sebou již dva úterní tréninky a jeden jej ještě čeká v den zápasu. Veledůležitý zápas o EuroChallenge Cup startuje v Domžale ve středu v 19 hodin, odveta je na programu 6. října v Prostějově.

MIROSLAV MAZAL