Cholevův výběr totiž v pondělním úvodním zápase série v Děčíně padl. Úvod ani závěr vyrovnané bitvy Hanákům nesedl.

„Bojovali jsme, co to šlo. Na agresivitu Děčína to nestačilo. Hlavně na začátku soupeř trefil téměř každou střelu. Děčín po většinu času vedl a byl urputnější. My jsme se to snažili nahradit doskoky, ale ta spolupráce byla narušena agresivitou obrany soupeře. Vázla nám a nebyla tak efektivní, jak bychom si přáli," přiznal prostějovský lodivod Zbyněk Choleva.

„Soupeř opravdu výborně bránil a měli jsme s tím problémy. Musíme si v dalším zápase lépe přihrávat. Rozhýbat postavenou obranu. To je cesta, jak ji můžeme donutit k chybám," nastínil své plány Choleva, který současně předpokládá, že jeho hráčům pomůže domácí hala.

Ani přes úvodní prohru neztrácí Hanáci naději na další postup do finále. „Musíme se prostě připravit a podat lepší výkon. Vyrovnat a pak se pokusit urvat v Děčíně třetí zápas," burcuje svůj celek před utkáním číslo dvě trenér Choleva.

Basketbalisté mají v druhém zápase výhodu domácího prostředí, a toho chtějí využít. „Na vlastní palubovce se budeme cítit lépe zase my," zdůraznil Choleva.

Druhá semifinálová bitva mezi Prostějovem a Děčínem začne v sobotu v 18 hodin na palubovce Sportcentra DDM.