Ostrava je totiž jediný tým, který v nadstavbové části dokázal Prostějov zdolat. Hned v prvním kole prohráli Hanáci ve velmi dramatickém zápase až po prodloužení.

„Chceme doma rozhodně vyhrát a vrátit Ostravě tu nešťastnou prohru. U nich jsme ještě před koncem vedli, ale bohužel přišlo vyrovnání a v prodloužení nám už síly nestačily. Ale rozhodně tomu nepřikládáme větší důležitost. Dnešní zápas budeme hrát, jako jakýkoliv jiný domácí duel. Uvidíme, jak se nám bude dařit," připomněl poslední vzájemné střetnutí dnešních soupeřů trenér Prostějova Zbyněk Choleva.

Orli mají před zápasem dobrou formu. Tým netrápí žádné zranění a tak se proti Ostravě postaví v plné síle.

„Doufám, že jsme na tom dobře. Jsme všichni. Nic nás netrápí. I Bohačíkova záda nezlobí, pravidelně je posiluje. Nestěžuje si na žádnou bolest," pochvaloval si kouč Choleva.

Sobotní zápas bude vysílat i televize, ale ostřílení borci se nenechávají vyvést z míry.

„Myslím si, že jsme na to už zvyklí. Ve chvíli, kdy začne zápas, tak takové věci vypustíme a soustředíme se jen na hru. Na druhou stranu nám to může trošku zvednout motivaci, přidáme na intenzitě naší hry," vysvětloval Choleva a dodával: „Doufám, že přijdou i naši fanoušci a nezůstanou sedět doma u televize. Tímto bych je rád pozval a poděkoval jim, za podporu našeho týmu."

Basketbalová bitva mezi BK Prostějov a NH Ostrava začne v sobotu od 18 hodin. Ukáže nám, v jakém rozpoložení se Orli nacházejí.

„Doufám, že budeme zase v pohodě. Zatím nám to vychází," uzavřel Choleva.