Přesně rok před jeho termínem představili organizátoři projekt mistrovství světa v orientačním běhu 2008. Za pořadatelské spolupráce Českého svazu orientačního běhu a marketinkové agentury TK Plus proběhne v příštím roce na území Olomouckého kraje včetně Prostějovska.

„Do České republiky se světový šampionát vrací po sedmnácti letech a v našem regionu se uskuteční úplně poprvé. Za několik posledních roků jsme ale v Olomouci, v Prostějově i na dalších místech pořádali několik špičkových závodů orientačního běhu včetně Světového poháru, takže MS v příští sezoně bude takovým vrcholem, na který se lze dostat,“ řekl národní kontrolor šampionátu Dušan Vystavěl.

Mistrovství světa je hodně velkou akcí jak z hlediska svého významu, tak co do celkového rozsahu i zájmu fanoušků. „Během osmi dní od 13. do 20. července 2008 se poběží celkem osm závodů v rámci MS: klasická trať, krátká trať, sprint a štafeta mužů i žen. Kromě toho chystáme i další soutěže na výkonnostní úrovni, které zahrnuje Orienteering Festival pro širší veřejnost,“ prozradil Vystavěl.

Záštitu nad svátkem orientačních běžců a běžkyň z celé planety převzal Olomoucký kraj. „My dlouhodobě podporujeme sport jak morálně, tak finančně. Za poslední čtyři roky je světový šampionát v orientačním běhu jednoznačně nejvýznamnější sportovní událostí na území našeho regionu a tomu odpovídá náš zájem o ni. Budeme ji po všech stránkách maximálně podporovat a věříme, že se setká s očekávaným zájmem veřejnosti. Z tohoto hlediska může našemu kraji dost pomoci například v oblasti turistického ruchu,“ nadhodil krajský hejtman Ivan Kosatík.

Co nejlepší ekonomické zázemí MS vytváří úspěšná společnost TK Plus Prostějov. „Finančně bude tahle sportovní top akce zajištěna v odpovídajícím rozsahu. Díky pevným vazbám na Českou televizi navíc máme už teď předběžně dohodnutý seriál přímých přenosů i záznamů na veřejnoprávním kanálu, takže mistrovství v tomto krásném sportu se dostane opravdu ke všem zájemcům,“ zdůraznil šéf TK Plus Miroslav Černošek.