„Je to pravda. Informace o mém přestupu už jsou oficiální a belgický tým je má dokonce i na svých webových stránkách," potvrdil svůj odchod z Prostějova Jaromír Bohačík.

Tomu se splnil jeden z velkých basketbalových snů. „Vždy jsem chtěl zkusit jinou basketbalovou ligu než Mattoni NBL. Z Belgie mi přišla rychlá a férová nabídka, na kterou jsem kývl," prozradil Bohačík a také dodal: „Těch zahraničních nabídek bylo víc, ale nebyly zcela konkrétní."

Medvědi z Leuven i celý belgický basketbal jsou zatím pro prostějovskou hvězdu velkou neznámou.

„Moc o tamní lize nevím. Zatím komunikuji jen s trenérem. Uvidím, co mě bude čekat, až tam dojedu. Nechám se překvapit," usmíval se Bohačík.

On sám odjíždí z Prostějova se skvělými vzpomínkami a čtyřmi stříbrnými medailemi z Mattoni NBL. „Budu mít na Prostějov jen ty nejlepší vzpomínky. Byl jsem tam čtyři sezony a čtyřikrát si zahrál finále NBL. Mám tam také moc přátel. Teď jen doufám, že budou kluci ve finálové šňůře pokračovat i beze mě," smál se strůjce letošních dvou hanáckých stříber.

Českému talentu přáli štěstí i jeho dosavadní spoluhráči.

„Kluci mi to všichni přáli a byli rádi, že odcházím, tedy do zahraniční ligy," popisoval Bohačík svou rozlučku s Orly.

S českým basketbalem se Jaromír Bohačík letos rozloučil velkolepě. Prostějovské Orly přivedl k extraligovému i pohárovému stříbru.

„Byla to dobrá sezona pro celý tým. Po takovém úspěchu se mi loučí daleko lépe. Třeba se někdy vrátím," připustil nyní už Medvěd z Leuven a také dodal: „Při návratu do Čech bych asi první přemýšlel o Prostějovu, ale nechci spekulovat. Hlavní je, že mám momentálně smlouvu v Belgii."

V nejbližších dnech se však mladý basketbalista chystá plnit reprezentační povinnosti.

„Kdy odjedu do Belgie ještě nevím. Momentálně mě čekají povinnosti v reprezentačním béčku. Liga začíná 18 srpna, což by asi mělo být mé oficiální přivítání v Leuven," nastínil své plány Bohačík.