I bez Kossániyové, Trnkové, Kovářové, Emontsové či Weissové se ale Prostějovu podařilo poskládat zajímavý kádr, který se bude chtít porvat minimálně o medailové pozice. Velkým limitem však může být nezkušenost.

„Největším favoritem určitě je Olomouc, ta jediná asi trochu odskočí všem ostatním. Jinak ale nastane situace, kdy každý bude nejspíš schopný porazit každého,“ myslí si před startem sezony nový kouč týmu Lubomír Petráš.

Klíčovou roli v nově složeném týmu bude hrát veteránka Helena Horká, kolem které se vytvořilo mladé a talentované družstvo. Druhou zkušenou hráčkou v kádru je pak Gabriela Kozmik, která by měla dostávat více prostoru než v minulých sezonách.

Ostatní volejbalistky ale tolik zkušeností nemají, což způsobilo nevyrovnané výkony v přípravě.

„Vzhledem k omlazení mančaftu jsme dopředu věděli, že se tohle bude dít, byť je pravda, že ty výpadky jsou zatím až moc velké. Vedle Horké a Kozmík totiž většinu sestavy tvoří méně zkušené holky, pro něž to bude první vyloženě ostrá sezóna s maximální zodpovědností na daném postu,“ přiznává pro klubový web trenér Petráš.

Přijde soutěžní tlak

Nervozita se pak může ještě více projevit v soutěžních zápasech.

Hráčky jako Nová, Zatloukalová či Slavíková sice byly součástí kádru i v minulé sezoně, ale vedle velkých hvězd se v klíčových momentech na palubovku nedostávaly.

„Zatím jsme hráli jen přáteláky, a přesto byly problémy s výpadky ve výkonech. Teď navíc přijde soutěžní tlak, s nímž si zejména méně zkušená děvčata musí nějakým způsobem poradit,“ varuje Lubomír Petráš.

Vyrovnat se s tímto faktem budou muset i fanoušci, kteří byli zvyklí, že prostějovský tým většinu soupeře porážel v suchém triku.

„Prostějov až dosud sbíral mistrovské tituly jako na běžícím pásu, zatímco teď po těch změnách už tak vysoké ambice zdaleka nemá. Proto doufám, že naši fanoušci vnímají tuhle realitu a nebudou na nás řvát po případných domácích porážkách nebo horších výkonech,“ přeje si nahrávačka Michaela Zatloukalová.

První utkání nového ročníku ale Prostějov odehraje venku. V sobotu totiž nastoupí v Ostravě. Domácí premiéru si pak omlazený tým odbyde ve čtvrtek 11. října proti Olympu Praha.