"Všichni jezdci prošli juniorskou reprezentací, takže určitě mají co nabídnout. Osvědčenými tahouny jsou Pszcolarski a Lichnovský. Novým kapitánem a lídrem je Karel Hník a obrovskou nadějí Daniel Babor," představil největší hvězdy reprezentační trenér Tomáš Konečný, jenž z prostějovským klubem dlouhodobě spolupracuje.

Dalšími jmény v sestavě jsou Tomáš Bárta, Marek Dolníček, Karel Tyrpekl a ukrajinský Mykyta Zubenko.

O postavení prostějovského oddílu svědčila i přítomnost zástupců významných partnerů. Vedle prezidenta Českého svazu cyklistiky Petra Marka, se dostavili například krajský náměstek František Jura nebo prostějovský radní Zdeněk Fišer.

"Kraj podporuje cyklisty dlouhodobě. Letos podpoříme sport celkovou částkou 200 milionů korun. Nejedná se pouze o dotace na provoz, ale pomáháme i s rekonstrukcemi sportovišť," nechal se slyšet Jura.

Vděčný za podporu je samozřejmě i předseda klubu Petr Šrámek.

"Bez partnerů by to dělat nešlo. My jsme vděční za jakoukoliv podporu. Zvláště však musím jmenovat Olomoucký kraj a město Prostějov. Naše zázemí a podmínky na velodromu nám všechny ostatní kluby v republice závidí."

Cyklisté už mají vstup do sezóny za sebou, ale ostrý start je teprve čeká.

"Dosavadní výsledky byly solidní. Čtrnáct dní jsme se připravovali v Itálii, pak jsme se přesunuli na Rhodos. První důležitý závod přijde ale teď v neděli. Tradiční klasika Velká Bíteš - Brno," vyjádřil se ke sportovní stránce Michal Mráček, šéftrenér mužského týmu.