„Měly jsme lepší servis 
a příjem to rozhodlo. Při těžších míčích jsme hrály tvrdě 
a tím se nám podařilo složit Olymp na zem," stručně popsala hlavní příčiny úspěchu hanáckého týmu Pavla Vincourová.

Jasná výhra nad druhým celkem UNIQA extraligy nebyla předem dána. Agelky se ve dvou předešlých střetnutích trápily a musely rozhodnout až v páté sadě. Zápasy 
s Olympem bývají nebývale vyrovnané.

„V sobotu jsme vyhrály 3:0 na rozdíl od předešlých utkání. Myslím si, že Olymp nepředvedl svůj nejlepší výkon, nebo aspoň takový, na jaký jsme od něho zvyklí. Příkladem byly ty dva zápasy, kdy jsme nejprve doma vyhrály těsně 3:2 a poté stejně na jejich palubovce. Hráčky Olympu prostě v sobotu neměly svůj den," vzpomněla prostějovská nahrávačka letošní bitvy s pražským výběrem.

REPORTÁŽ A FOTOGALERIE ZE ZÁPASU: Hanačky jasně zdolaly největšího rivala Olymp Praha

Pavla Vincourová si také všimla změn ve svém týmu. Hanačky hrají daleko lépe než na konci loňského roku, a to 
i přes absence některých hráček. „I náš tým hraje trošku jinak než v těch předešlých zápasech. Rozhodně jsme víc zabraly na přihrávce a přitvrdily jsme na servisu. V dřívějších duelech jsme toto neměly až tak stabilní," vysvětlovala Vincourová.

Agelky trápila zranění, ještě nyní nesmí hrát libero Markéta Chlumská a nahrávačka Michaela Jelínková. Šárka Melicharová se sice do hry již zapojuje, ale stále ji omezuje zranění kolene. Přesto se Prostějov dává po zdravotní stránce do kupy, což jen zvyšuje jeho kvality.

„Naše zdravotní problémy jsou už menší. Chybí nám jen dvě hráčky, což se projevuje na hře, ale pořád to není stoprocentní. Stále nás všechny všechno bolí. Na liberu máme alternativu, což je Gomes místo Markéty Chlumské. Marina Miletič má taky problémy. Naše zdraví je stále takové napůl," posteskla si Vincourová.

VK AGEL čeká v nejbližší době finále Českého poháru právě proti Olympu. V rámci extraligy vyzve Přerov a Frýdek-Místek, tedy nejlepší družstva v letošním ročníku nejvyšší soutěže.

„Olymp je pro nás asi tím největším soupeřem, teď nás čeká ještě Frýdek-Místek a Přerov. S Frýdkem jsme před Vánoci prohrály 3:0, takže z něj určitě budeme mít respekt, ale musíme hrát pořád stejnou hru. Podobně jako v sobotu. Myslím si, že to nakonec zvládneme," pozitivně uzavřela Pavla Vincourová.