„Tím, že dorostenecké kategorie odešly do Prostějova, nám vznikla díra. V podstatě před třemi lety jsme začali znovu,“ přiznává šéftrenér BCM Olomouc Petr Reich a pokračuje: „V současné době se podařilo situaci stabilizovat. Nazval bych to bod zlomu. Vyrovnali jsme se se starým a začínáme novou éru. Během dvou tří let bychom měli být kvalitativně zpátky.“

Spolupráce mezi Prostějovem a Olomoucí spočívala zhruba v tom, že do Prostějova měli odcházet nejlepší mladí hráči a na oplátku měl být mužský celek posilován hráči, kteří si v nejvyšší soutěži nezahrají. V posledním půlroce se ale cesty obou, zdá se, rozcházejí.

„Myslím si, že politika natáhnout vše do Prostějova není dobrá, ale to nerozhodujeme my. Bohužel to dopadlo tak, jak to dopadlo,“ vysvětlil trenér mužů SK UP Zbyněk Korčák.

Jak by tedy mohla vypadat budoucnost?

„Vidím to stejně jako třeba u volejbalistek nebo basketbalistek, a tou je vysoká škola. Nadějní hráči tak mohou v Olomouci studovat i hrát basketbal, druhá část týmu může být složená z olomouckých hráčů z BCM, protože i když by ty nejlepší skoupil Prostějov, tak tu zbude spousta kvalitních hráčů, kteří budou moci v mužích hrát,“ myslí si Petr Reich.

Bude ovšem ty dva tři roky trvat, než bude Basketbalové centrum produkovat hráče minimálně pro druhou ligu, do té doby si bude muset mužský olomoucký basketbal zřejmě pomoci sám.