Za Olomoucko nastoupila také černohorská posila v podobě hráče jménem Balša Dragovič, který nastupoval dříve ve Španělsku, Finsku a během studií ve Spojených státech za Harvard.

V úvodu se dokonce Olomoucko dostalo do šestibodového vedení, přesto po první čtvrtině prohrávalo 18:23. Ani začátek další části domácím nevyšel a šli v půli do šaten opět se ztrátou.

A obrana Hanákům úplně nefungovala ani ve druhém poločase. A po prospaném úvodu odešli také střelecky.

David Pekárek ještě v dresu Olomoucka. Nyní bude stát na straně Pardubic.
Olomoucko potřebuje zabrat. Souboj Hanáků s Pardubicemi nabídne střet Pekárků

„Nikdy mě nenapadlo, že povedu tým, který bude mít strach střílet. Tentokrát se to stalo. Pardubice hrály dlouho zónu a proti té se prostě střílet musí. Další problém byl v naší obraně. Na doskoku jsme nebyli dostatečně dobří, což bylo klíčové. Soupeř měl i třetí opakované střely. Nad tím se musíme zamyslet. V obraně je to válka, kterou prostě musíme podstoupit, jinak nebudeme úspěšní,“ hodnotil domácí kouč Robert Skibniewski.

Naopak Pardubice hrály trpělivě a náskok navyšovaly. V závěrečné čtvrtině už hosté naprosto dominovali. Olomoucko mělo problémy na obou polovinách palubovky a nedokázali se k soupeři bodově přiblížit.

„V obraně jsme nepodali výkon, který by mohl stačit na úspěch. Náš doskok byl hodně špatný. Navíc jsme se v útoku dopouštěli hrozných ztrát. Hra se nám rozsypala, tak jsme si vstup do nového ligového ročníku nepředstavovali,“ popisoval hráč Hanáků Lukáš Feštr.

Olomoucko nestačilo na Děčín. Ilustrační foto
V Olomoucku panuje zklamání. Tým těsně padl a ještě přišel o Haladu

„V našem stavu to je hodně dobrý výsledek. Byli jsme důraznější. Osobně se mi příliš nedařilo, nevím proč. V této hale jsem nastřílel tisíce střel i šestek, někdy se to tak sejde. Ale hlavně, že si vezeme výhru, po předchozí porážce jsme ji potřebovali,“ dodal bývalý hráč Olomoucka David Pekárek.

BK Redstone Olomoucko - BK JIP Pardubice 55:79 (18:23, 16:15, 9:22, 12:19)

Nejvíce bodů: Wiggins 21, Carpenter 19, Vučkovič 9, Feštr 3, Štěpán 2, Dohnal 1, Dragovič 1 - Henry 14, Pekárek 13, Walton 11, Švrdlík 11, Svoboda 9, Vyoral 9, Šafarčík 7, Burda 5.

Rozhodčí: Kučírek, Záruba, Hartig. Trojky: 3:7,TH: 14/28:12/18, Fauly: 20:21, Doskoky: 32:50, Ztráty: 17:18, Diváci: 254.