Olomoucku na severu Čech nevyšel začátek a Ústí v úvodu vedlo 12:0. Po poločasu už ale činil rozdíl ve skóre jen dva body ve prospěch domácích a ve druhé polovině se obě strany ve vedení střídaly. Před poslední čtvrtkou Olomoucko ztrácelo šest bodů, ale díky skvělému představení Javonteho Douglase, který ve čtvrté části zařídil 16 z celkových 18 bodů hostů, šlo utkání do prodloužení.

V něm Olomoucko tři vteřiny před koncem vedlo 87:86. Pak měl Palyza k dispozici dva trestné hody, z nich však proměnil jen jeden a Ústí se vydalo na poslední útok. Při trojkovém pokusu Palyza fauloval Američana Wallace a ten všechny tři šestky využil.

Trenér hostů Predrag Benáček viděl i přes těsný rozdíl ve skóre prohru jako zaslouženou. Jako klíčové se ukázaly útočné doskoky, ve kterých Ústí přehrálo Hanáky 18:6.

„Měli jsme špatný začátek, kdy jsme prohráli 12:0 za 3 minuty. Dokázali jsme sice otočit, ale není lehké začínat na soupeřově hřišti za stavu 0:12. Navíc jsme měli špatné doskoky. Dovolili jsme soupeři hodně útočných doskoků a díky tomu zaslouženě vyhrálo,“ uznal srbský kouč.

SLUNETA Ústí nad Labem – BK Olomoucko 89:88 (26:21 42:40 66:60 78:78)

Body: Wisseh 17, Wallace 15, Pecka 14, Houška 13, Svejcar a Stevanović po 11, Šteffel 6, Šotnar 2 - Douglas a Palyza po 27, Močnik 15, Pelko 12, Smith 4, Dunans 3.
Rozhodčí: Vondráček, Kučírek, Scholze. Fauly: 23:20. TH: 22/17:22/17. Trojky: 10:11. Doskoky: 48:35. Diváci: 907.