„Pro nás to byl hodně těžký zápas, protože nám chyběl Moten a Halada, dva hráči základní rotace. Soupeře už na začátku nastartoval dobrým výkonem Pipes a k němu se přidali další," říkal po prohře kouč Olomoucka Tihomir Bujan.

Přestože vysokoškoláci měli na soupisce pouze devět hráčů, byli na začátku zápasu lepší. Ve čtvrté minutě vedli 12:6 a po následující trojce Pipese přinutili domácího trenéra brát oddechový čas. I tak se Hanáci dostali několikrát do dvouciferného deficitu a tomu odpovídal stav 16:25 po deseti minutách.

Bodový rozdíl mezi soupeři se dlouho prakticky neměnil. Dvakrát se hráči Redstonu přiblížili na sedm bodů, do většího náporu se však celek USK Praha dlouho nepustil. Minutu před pauzou se však díky bodům Feštra přiblížili na pět bodů a o chvíli později už prohrávali pouze 34:36. Koncovka jim ale utekla, přesto drželi za stavu 34:40 naději na úspěch.

Hned po návratu na palubovku domácí košem Kněževiče snížili, v polovině 25. minuty ale po chybách obrany prohrávali 40:52, když pozdě přistupovali k hostujícím střelcům z dálky. Výkon Olomoucka měl sestupnou tendenci a po necelých sedmi minutách třetí čtvrtiny ztrácelo osmnáct bodů – 43:61. Pražanům stačilo čekat na další domácí chyby a bez problémů se propracovali k příznivému stavu 69:45 na konci třetí periody.

Volejbal: 2. zápas čtvrtfinále: Olomouc - Prostějov
Hanácké čtvrtfinále má zatím jasný průběh. Zvednou se ještě vysokoškolačky?

Přestože si to hostující kouč Francesco Tabellini jistě nepřál, jeho tým závěr utkání podcenil. Basketbalisté domácího celku snížili ve 36. minutě na 60:75 a za tohoto stavu navíc Pipkins neproměnil otevřenou trojku. Pak ale na druhé straně dvakrát zaúřadoval Pipes a bylo o vítězi definitivně rozhodnuto - 68:88.

„Trápili jsme se hlavně při střelbě z trojkové vzdálenosti, kde se nám podařilo proměnit pouze dva z jednadvaceti pokusů. Soupeři musím pogratulovat, vyhrál totiž naprosto zaslouženě," uzavřel Tihomir Bujan.

Příští zápas Olomoucko odehraje znovu na domácí palubovce. V sobotu na apríla přivítá další pražský celek. Tentokrát se bude jednat o Slavii.

BK Redstone Olomoucko - USK Praha 68:88 (16:25, 18:15, 11:29, 23:19)

Body: Vučičevič 14, Friday 13, Feštr 11, Pipkins 8, Žák 8, Kneževič 7, Klepač 3, Tkadlec 2, Welsch 2 - Pipes 28, Okauru 14, Vyroubal 14, Fuxa 8, Kopřiva 8, Samoura 7, Batovský 6, Havlíček 2, Petružela 1. Trojky: 2/21:10/30. Trestné hody: 26/35:18/23. Doskoky: 37/46. Rozhodčí: Scholze, Karafiát, Dombrovský. Diváci: 326.