Trenér Predrag Benáček však s podobným scénářem trochu počítal.

„Hradec Králové rozhodně není špatný tým, a že ještě nikoho neporazili, je jen shoda náhod. Po nešťastném konci v nedělním utkání v Ústí jsem se obával, jak to na hráče zapůsobí, protože jsme tam ztratili hodně sil a bylo v tom hodně emocí. Ale kluci to zvládli,“ ulevilo se domácímu kouči.

Nováček z Hradce Králové prohrál v dosavadním průběhu sezony všech devět utkání, ale v Prostějově vyrukoval na palubovku s novou posilou v podobě Slováka Lošonského a i díky němu Sokoli drželi s Olomouckem krok. Větší náskok si domácí tým vytvořil jen na začátku druhé čtvrtiny, kdy Hanáci vedli o šestnáct bodů.

Do poločasu ale hosté stáhli na rozdíl deseti bodů a ve druhé půli se stále drželi na dostřel. Minutu a půl před koncem utkání Hradec snížil na 82:84 a Pavel Sedmák mohl dokonce vyrovnat. Svůj pokus za dva body ale neproměnil a následně se navíc dopustil technické chyby, po které si Olomoucko své vedení v klidu pohlídalo.

„Zápasy, ve kterých se očekává povinné vítězství, bývají obvykle nejtěžší. Ke konci to bylo trochu dramatické, ale celý zápas jsme vedli, tak věřím, že to bylo zasloužené vítězství,“ uvedl kouč Benáček, který ocenil výkon Lukáše Palyzy, jenž si připsal dvacet bodů a především devět doskoků.

„To pro nás byla obrovská pomoc, protože náš první pivot dnes neměl ani jeden,“ dodal domácí trenér.

Domácí křídelník Palyza přičítal dramatickou koncovku polevení ve druhé půli.

„Za stavu 37:21 jsme evidentně polevili. Nabádali jsme, že se to nesmí stát, ale Hradec dával v druhém poločase těžké trojky a vrátil se do zápasu. Ke konci jsme nebyli schopní ubránit Sedmáka, zaplaťpánbůh, že se pak vyfauloval a dohráli jsme to celkem v klidu,“ ulevilo se Palyzovi.

BK Olomoucko - Kingspan Královští Sokoli 88:82 (26:19 48:38 72:64)

Body: Palyza 20, Smith 14, Močnik a Douglas po 13, Pelko a Dunans po 11, Norwa 6 - Rikalo 19, Lošonský 14, Sedmák a Canda po 13, Peterka 9, Kolář 6, Pandula a Hampl po 4.
Rozhodčí: Vyklický, Jedlička, Komprs. Fauly: 16:25. TH: 34/27:14/11. Trojky: 7:9. Doskoky: 34:40. Diváci: 381.