Hanácký tým nezačal proti favoritovi vůbec zle, přestože už počtvrté v řadě chyběla opora Javonte Douglas a jeho spoluhráčům se nedařilo ideálně střelecky (úspěšnost 33 % z pole). Olomoucko drželo nadějný poločasový stav 38:45.

Ve třetí čtvrtině však hosté zaveleli k náporu. V jejím úvodu se zastavil přítok bodů na domácí straně a Pavel Pumprla táhl svůj tým k dvacetibodovému náskoku.

„V první půli to docela šlo, prohrávali jsme do deseti bodů, ale pak jsme nedali hodně otevřených střel a šoupáků. Pak se to nasbírá. Už poněkolikáté jsme mohli potrápit mistra a nepovedlo se to, což nás mrzí,“ hodnotil na tiskové konferenci Marek Sehnal, který si v dresu Olomoucka připsal tři body.

Nymburk nakonec zvítězil na prostějovské palubovce o 36 bodů.

„Hráli jsme proti jednomu z nejlepších ofenzivních týmů v lize. Nepovedlo se nám úplně zastavit hráče, které jsme chtěli, hledali jsme také svou intenzitu hry a soustředění, ale ve druhé půli jsme to zlepšili a pohlídali si vítězství,“ zhodnotil trenér vítězného celku Oren Amiel.

„My jsme možná byli jedním z nejlepších útočných týmů, ale minulou sezonu, letos ne. Hlavně ne bez Douglase,“ reagoval trenér Olomoucka Predrag Benáček, který upozornil na absenci vyfaulovaného Morgana.

„Máme jen dva cizince a když se jeden z nich vyfauluje a nehraje čtvrtou čtvrtinu, tak je to zasloužené vítězství Nymburku. Byl skoro ve všem lepší,“ prohlásil Benáček.

Jeho tým v minulé sezoně dokázal na domácí scéně Nymburk potrápit nejvíc ze všech účastníků Kooperativa NBL. Tentokrát k tomu ovšem měl daleko. „Proti takovému soupeři ze sebe musíte dát maximum. O to jsme se snažili, akorát jsme se netrefovali. Nymburk má širokou lavičku, po přestávce ještě zvýšil tempo a to nás srazilo. Škoda, že to skončilo o tolik,“ litoval Marek Sehnal.

BK Olomoucko - ERA Basketbal Nymburk 70:106 (15:19, 38:45, 56:71)

Body: Palyza 24, Morgan 14, Kouřil 10, Dedek 8, Sehnal a Váňa po 3, Goga, Josipović, Norwa a Vašát po 2 - Hruban 18, Pumprla 16, Dalton 14, Peterka, Bohačík a Almeida po 9, Šafarčík a Benda po 8, Rogič a Hankins po 6, Kříž 3. Fauly: 26:21. TH: 25/16 - 27/20. Trojky: 10:12. Doskoky: 39:41. Ztráty: 11:13. Zisky: 8:4. Asistence: 14:31. Diváci: 643. Hráč utkání: Pumprla (Nymburk).