„Netroufnu si zdaleka říct, že je rozhodnuto. V odvetě se může stát, že soupeř vyhraje jeden dva sety, my znervózníme a může to být jinak," zůstává obezřetný prostějovský trenér Miroslav Čada.

Zápas začal daleko lépe hostující tým, který odskočil na 4:9.

Vysokoškolačky se však dokázaly dotáhnout na 10:11 a při servisu Napolitano dokonce skóre otočily na 18:17. Prostějov však šel znovu do vedení 20:23 a první set vyhrál 23:25.

Na začátku druhého dějství olomoucké hráčky vedly 5:2.

Při servisu Kossányiové však favorit otočil na 5:7 a postupně svůj náskok otočil na sedmibodový rozdíl 18:25.

Ve třetím setu vydrželo vyrovnané skóre do stavu 10:10, ale pak už hru ovládly prostějovské volejbalistky.

„Prohra s Prostějovem nás nijak mrzet nemusí. Pokud jsme byli schopní udržet kvalitní servis, se soupeřem jsme se drželi. Musíme hru stabilizovat a vyvarovat se zbytečných chyb," řekl olomoucký trenér Jiří Teplý.

Předchozí vzájemný duel na konci prosince byl přitom velmi dramatický a Prostějov uspěl až v tie-breaku.

„Hráčky si poslední zápas dobře pamatují. Na tréninku bylo vidět, že jsou v maximální pohotovosti. Udělali jsme podrobnou taktickou přípravu. Hráčky si uvědomovovaly, že tady by mohl přijít problém a přístup byl stoprocentní," poznamenal Čada.

Olomoucké vysokoškolačky po Novém roce ještě nevyhrály, ale výkon proti Prostějovu přinesl zlepšení.

„Hráli jsme lépe než v posledních dvou zápasech. Ale ve hře jsou chyby, kterých bychom se neměli dopouštět. Soupeř je kvalitní a ještě mu pomáháme školáckými chybami," dodal Teplý.

SK UP OLOMOUC – VK AGEL PROSTĚJOV 0:3 (-23, –18, –18)

Olomouc: Tomašeková, Rutarová, Napolitano, Tinklová, Košická, H. Kojdová, libero Dreksová. Střídaly: Mátlová, P. Kojdová, Murčinková. Trenér: Jiří Teplý.

Prostějov: Kossányiová, Carter, Steenbergen, Maleševic, Borovinšek, Vincourová, libero Jášová. Střídala: Soares. Trenér: Miroslav Čada.