Vysokoškolačky nadělily slavnějším kolegyním výprask ve třech setech.

Čím to, že jste Prostějov tak lehce zdolali?
Zahráli jsme velice dobrý zápas. Všechny holky hrály dobře. Předvedli jsme kolektivní výkon. Dělali jsme minimum chyb. Velmi dobře jsme bránili na síti. Rozhodla koncovka druhého setu, kdy jsme otočili hodně nepříznivý stav 21:17. Ve třetím setu jsme dobře začali. Soupeř byl načnutý, dělal chyby a my jsme toho využili. Holkám chci poděkovat, hrály srdcem. Chtěly dokázat, že se dá porážet i tak nabitý tým, který hraje Ligu mistryň.

Jaké to je, být jediným týmem, který získal prostějovský skalp?
Velmi příjemné. Je to určitě dobrý pocit. My jsme na Prostějov zahráli dobře už v prvním zápase. I tam jsme měli blízko k vítězství. Holky do toho daly všechno.

Říká se, že Olomouc hraje proti Prostějovu nejlepší volejbal. Souhlasíte?
Tak Olomouc hraje vždycky dobrý volejbal! (rozesměje se) Je pravda, že jsme ještě proti Prostějovu nezahráli špatný volejbal. I když jsme loni prohráli 0:3 v televizním utkání, tak jsme hráli dobře. Jen jsme byli ještě nervózní. Na televizi jsme totiž nebyli zvyklí.

Máte nějaké vysvětlení, proč se vám tolik daří proti tak silnému týmu?
Asi se nám proti nim dobře hraje. Ono se totiž vždy hraje dobře proti dobrému týmu. Zvlášť když je Prostějov velký favorit. V utkání není co ztratit, hraje se bez nervů. Hůř se hraje proti soupeřům, kdy je výhra povinnost. To bývá často šložitější. Kdyby se s Prostějovem prohrálo, nebyla by to žádná tragédie. Uvolněnost podporuje výkon.

Takže Prostějov je oblíbený soupeř?
(rozesměje se) To je zajímavá otázka. Pokud bude dál hrát takhle, tak bude velmi oblíbený soupeř! (stále se směje)