Olomoucké hráčky si v celém play-off počínaly s obrovským přehledem a neprohrály jediný zápas. Ve finálové sérii proti týmu obhájců trofeje ztratily jediný set a zlatou jízdu dokonaly v domácí našlapané hale výhrou 3:0 na sety.

„Je to krásný pocit, strašně jsme se na to těšily a moc jsme to zlato celou sezonu chtěly. Slavit budeme do rána,“ usmívala se Darina Košická, která si připsala další český titul do sbírky, jenže premiérový v olomouckém dresu.

Další z parádních výkonů předvedla nahrávačka Šárka Kubínová, která byla v celém play-off rozdílovou hráčkou.

„Když tým táhnete, tak si to užíváte o trošičku víc. Celou sezonu jsme se ale střídaly, takže to teď vyšlo na mě,“ skromně zhodnotila.

Skvělou náladu v hale ještě umocnilo závěrečné střídání loučící se Jany Napolitano Šenkové, která symbolicky nahradila vycházející olomouckou hvězdu Gabrielu Orvošovou.

Prostějovanky? Zklamané i spokojené

Pak už mohlo dojít na slavnostní předávání stříbrných medailí pro Prostějov a velkého zlatého poháru pro volejbalistky z hanácké metropole.

„Jsem trochu zklamaná. Na druhou stranu musíme být spokojené, protože Olomouc celou sezonu předváděla stabilní výkony a i ve finálové sérii byla lepší,“ uznala prostějovská smečařka Petra Kojdová.

Také její tým splnil základní cíl v podobě zisku medailí.

„Budeme slavit. Po sezoně je to vždy taková úleva, takže nějak se to zapít musí,“ usmála se Kojdová.

Olomouc v sezoně vybojovala všechny tři trofeje, na které měla políčeno. Po zisku Českého poháru a titulu ze Středoevropské ligy MEVZA potvrdila dominanci na domácí scéně extraligovým zlatem, na které trenér Jiří Teplý čekal 23 let.

„Moc děkuji holkám za jejich práci během celé sezony, vybojované trofeje si opravdu zasloužily,“ prohlásil spokojený kouč.

VK UP Olomouc - VK Prostějov 3:0 (18, 21, 14)

Rozhodčí: Kovář, Grabovský. Čas: 69 minut. Diváci: 2000. Konečný stav série: 3:0.

Olomouc: Kubínová, Michalíková, Trnková, Orvošová, Kossányiová, Strušková, libero Kovářová. Střídaly: Košická, Napolitano Šenková.

Prostějov: Nová, Bezhandolská, Horká, Kojdová, Kozmík Tomášeková, Zatloukalová, libero Slavíková. Střídaly: Šmídová, Toufarová, Weidenthalerová, Polášková.