Už první vzájemný duel na prostějovské palubovce byl hodně dramatický. Vysokoškolačky totiž vedly 2:1 na sety a navrch měli i v tie-breaku. V koncovce však nakonec uspěl favorit. „Už jsme si ověřily, že se s nimi dá hrát. Věřím, že se o výhru popereme,“ je odhodlaná olomoucká blokařka Renáta Langová.

„Olomouckým hráčkám se proti Prostějovu tradičně daří, což potvrdily v nedávném vzájemném střetnutí na našem hřišti. Venku nás tedy s tímto kvalitním soupeřem nečeká nic lehkého,“ uvědomuje si lodivod VK Miroslav Čada pro klubový web. „Tentokrát si musíme dát větší pozor, více těžit z našich silných stránek a lépe eliminovat ty protivníkovy. Cílem je vítězství, pokud možno jasnější než v listopadovém měření sil,“ podotkl.

Derby je zároveň reprízou loňské semifinálové série, v níž vysokoškolačky zaskočily největšího favorita na titul a postoupily do finále. Kádr VK Prostějov se po neúspěšné sezoně výrazně obměnil a týmu se nyní daří. „Je to velmi kvalitní tým, což potvrzuje v extralize i Lize mistrů,“ říká olomoucký trenér Jiří Teplý.

To ale neznamená, že by třetí tým extraligy předem vyklízel pozice. „Očekávám, že podáme nadšený výkon. Pokusíme se favoritovi zápas co nejvíce ztížit. Takové zápasy našemu mladému družstvu přinášejí spoustu zkušeností,“ poznamenal Teplý.

Zároveň věří i ve vydatnou podporu domácího publika. „Doufám, že přijde hodně lidí a zápas se jim bude líbit,“ dodal kouč vysokoškolaček.

Prostějov by měl nastoupit kompletní. Jediný otazník visí nad nemocnou Belgičankou Jolien Wittockovou.

Televizní utkání začíná v pondělí ve sportovní hale UP v 17.30 hodin.

Marek Palatka, Jan Dočkal