„Olomouc potkáváme už počtvrté v letošní sezóně, tím pádem se známe opravdu dobře. V minulých vzájemných střetnutích se nám hodně dařilo a jim to moc nešlo, takže jsme všechny tři dosavadní souboje měli jednoznačně pod kontrolou. Což ale neznamená, že to tak musí být znovu. Stávající kádr UP má totiž určitě zajímavý potenciál," varoval na klubových stránkách trenér Prostějova Miroslav Čada.

A má pravdu. Olomouc letos zažívá dobrou sezonu, kterou potvrdila také v naší nejvyšší soutěži či v CEV Cupu, kde potrápila dokonce Paříž.

Olomoucké volejbalistky 
v posledním kole základní části extraligy porazily Olymp 3:0 a naznačily dobrou formu. Jenže jejich čtvrteční vyhlídky jsou spíš v oblasti hodně odvážných teorií.

„Do finále by nás mohl dostat už jen sportovní zázrak,
i když také ty se občas dějí," pousmál se olomoucký trenér Jiří Teplý.

Aby se vysokoškolačkám podařilo uspět na palubovce favorita, tak by musely vyhrát 3:0 či 3:1 na sety a poté by následovala zlatá sada.

Agelky však nechtějí žádné větší komplikace připustit. Čadův tým odpočíval a tak by pro favortia nemělo být velkým problémem znovu Olomouc zdolat.

„O víkendu holky dostaly volno, aby si odpočinuly, a teď je potřeba zase jet naplno. Od každého zápasu do konce tohoto ročníku očekávám náš co nejlepší výkon s minimem zbytečných chyb, rozhodně nechceme v českých soutěžích prohrávat. Samozřejmě to platí už pro nadcházející pohárové semifinále," řekl Čada důrazně.

Zápas mezi Agelkami a Olomoucí začne ve čtvrtek v 17 hodin na palubovce prostějovského Sportcentra DDM.