Garantem tohoto okresního kola byla bronzová olympijská medailistka Šárka Kašpárková. Pod jejím dohledem soutěžili žáci v pěti disciplínách – hod medicinbalem, trojskok, klikování, skok přes švihadlo a na závěr si děti mohly vybrat mezi během na 1000 metrů a driblováním.

Parádní výkony předvedla Adéla Macáková (ročník 2006) z pořádající školy, která naskákala přes švihadlo za dvě minuty 390 skoků a za stejný čas zvládla 136 kliků.

Na prvním místě skončili právě žáci ze ZŠ Melantrichova, druhou příčku obsadilo družstvo z Nezamyslic. Oba týmy mají jistotu postupu do krajského finále v Hranicích.

„Jak zmínila Šárka Kašpárková, výkony byly velmi vyrovnané. Běžně do krajského kola postupují dva týmy, jenže v našem případě budou postupovat možná i čtyři,“ upozornila Lenka Stojanová na kvalitní a vyrovnané výkony.

Cíl projektu

Letos se koná jubilejní desátý ročník Odznaku všestrannosti, který založili olympijští vítězové v desetiboji Robert Změlík s Romanem Šebrlem.

Hlavním cílem je všestranný sportovní rozvoj dětí, ať už sportují pravidelně, ale mohou být zaměřené jednostranně, nebo dětí, které nesportují vůbec.

Odznak všestrannosti je již čtvrtým rokem součástí Sazka Olympijského víceboje, společného projektu Sazky a Českého Olympijského výboru.

Logo Sazka olympijského vícebojeZdroj: Deník / Redakce

Pohádkové prohlídky na plumlovském zámku. Ilustrační foto
Kam o víkendu? Na vítání jara, taneční akce, pohádkové prohlídky i řadu jarmarků
Ilustrační foto
Hledáme REDAKTORA/KU pro Prostějovský deník