Čtvrtý tým aktuálního pořadí druholigové skupiny C formu extraligového soupeře příliš neprověřil a hostující trenéři si ani jednou nemuseli vybírat oddechový čas.

Olomoučanky šly ve všech třech setech ihned do vedení, vytvořily si dostatečný náskok a hru poté kontrolovaly. Ve druhé sadě povolila univerzita domácím uhrát dokonce jen šest míčů.

Jedinou slabší chvilku si hosté vybrali v koncovce třetího dějství, kdy za stavu 17:8 polevili a dovolili Prostějovu korigovat na přijatelný výsledek 17:25.

„Bylo to dáno sníženou koncentrací po jednoznačném a snadném průběhu utkání,“ konstatoval olomoucký kouč Jiří Teplý.

„Druhý set byl naopak zcela podle mých představ, když jsme soupeře k ničemu nepustili a jeho šest bodů se zrodilo jen po našich nevynucených chybách. Potěšil mě postup, se kterým se ale při vší úctě k protivníkovi počítalo, a také to, že si mohly zahrát holky z lavičky,“ dodal Teplý.

„Pro naše holky byl tenhle pohárový zápas hlavně cennou zkušeností. Na vítězství samozřejmě neměly, ale rozhodně mohly silného soupeře víc potrápit. Úvodní a třetí set ještě probíhal jakž takž, zato ve druhém to z naší strany byla hrůza.

Děvčata působila až zbytečně ustrašeně a Olomouci postup řadou nevynucených chyb dost usnadnila,“ okomentoval pro klubové stránky hladkou porážku kouč TJ OP Ladislav Sypko.

TJ OP Prostějov – SK UP Olomouc 0:3 (-15, –6, –17)

Rozhodčí: Gall, Renčín. Čas: 49 minut.
TJ OP Prostějov: Trubačová, Nakládalová, Jančíková, Balunová, Kučerová, Korhoňová, libero Vláčilová – Dočkalová, Lišková, Horáková. Trenér: Ladislav Sypko.
SK UP Olomouc: Dedíková, Nachmilnerová, Gregorová, Chalcarzová, Sochorcová, Hrabalová, libero Maléřová. Střídala: Měrková. Trenér: Jiří Teplý