Bojovalo se tradičně v plavání na osm set metrů v přehradní nádrži na Nákle, po té následovalo čtyřicet kilometrů jízdy na kole z Nákla do Konice a šestikilometrový běh na okruhu ve směru do Březska.

„Už od úterý jsem musel pozastavit příjem přihlášek pro vyčerpání přepravní kapacity najatých vozidel,“ potvrdil hlavní organizátor závodu Milan Dvořák.

Vítězem se stal Jan Barabáš

V samotném závodě nakonec překvapivě zvítězil Jan Barabáš, který celou trať zvládl za 1 hodinu 52 minut a dvacet sekund. Druhý skončil favorizovaný vítěz minulých ročníků Martin Lipenský a třetí František Koudelka.

„Výkon Františka Koudelky je o to hodnotnější, že cyklistickou část závodu absolvoval na terénním horském kole,“ poznamenal Dvořák.

Nejstarším účastníkem se stal třiaašedesátiletý Jaroslav Skácel, který závod absolvoval ve skvělém čase 2 hodiny 37 minut a tři sekundy, přičemž porazil některé podstatně mladší účastníky.

Soutěž Veteran steel man původně vznikla při příležitosti oslavy padesátých narozenin Milana Dvořáka coby primárně veteránská akce.

V kategorii nad padesát let triumfoval Pavel Mikita

Proto v ní i nyní zásadní roli hraje kategorie nad padesát let. V ní letos vyhrál Pavel Mikita před Josefem Vozňákem a Jaroslavem Komínkem.

Závodu se zúčastnila i šestice žen, z nichž dvě z nich přesáhly čtyřicítku. Jejich výkony ovšem byly obdivuhodné.

„Osobně si velice vážím také Aloise Křupky, který trasu zvládl i přes svůj zdravotní handicap,“ vyzdvihl Dvořák s tím, že především úvod letošního ročníku poznamenal chlad, vítr a mírný déšť.

Kvůli počasí tak odpadlo i tradiční společné focení před startem na Nákle.

Cyklistům zahrála skupina Poslední kovboj

„Celá poměrně náročná akce byla perfektně připravená, ať už se to týkalo přesunu z Konice na Náklo, značení cyklistické i běžecké trasy, zpracování výsledků či zajištění občerstvení, upomínkových cen i hudby v podání skupiny Poslední kovboj,“ složil organizátorům hold Jiří Veruňák, který se akce letos na zkoušku zúčastnil poprvé.

„Pokud mi to vyjde, příští rok moc rád dorazím zase,“ dodal Veruňák jinak trvale žijící v Praze.

„Chtěl bych moc poděkovat všem účastníkům a především svým četným spolupracovníkům a sponzorům, bez nichž by se mi akci v takové podobě určitě nepodařilo připravit,“ uzavřel Milan Dvořák.

VÝSLEDKY

Muži free:
1. Jan Barabáš
2. Martin Lipenský
3. František Koudelka
Muži 50+
1. Pavel Mikita
2. Josef Vozňák
3. Jaroslav Komínek
Ženy free
1. Soňa Schaffnerová
2. Zuzana Tomečková
3. Marcela Hubáčková
Ženy 40+
1. Lenka Dittrichová
2. Hana Sedláčková
Special
Alojs Křupka