V první jednoznačné sadě prohrál Prostějov jen dvanáct bodů. V dalších dvou už ale výkon hanáckého celku proti brněnskému soupeři tolik přesvědčivý nebyl. „Úvodní set jsme sice zvládli velice lehce, ale už tam nebyl náš výkon optimální. Trápili jsme se hlavně na přihrávce a když se k tomu ve druhé sadě přidaly další chyby, dostal se celý tým po herní stránce strašně dolů,“ hodnotil na klubovém webu trenér Lubomír Petráš.

Ve druhém setu předvedly jeho svěřenky obrovský obrat z 7:20 na 25:23. „Cením si toho, že extrémní ztrátu se povedlo následným vzepětím otočit. Úspěšná koncovka nás nakopla a zbytek zápasu jsme pak měli víc pod kontrolou,“ dodal trenér, jehož tým vyhrál třetí set v poměru 25:19.

Pro Prostějov to byla už šestá domácí výhra v řadě bez ztráty jediné sady.

„Naštěstí přišel neuvěřitelný obrat ze 7:20 na 25:23, z čehož jsem ještě teď v Jiříkově vidění. Zachránily jsme si tím šesté domácí vítězství v sezoně, navíc zase 3:0. Což je přes herní problémy paráda,“ zhodnotila na klubovém webu kapitánka Michaela Zatloukalová.

Její tým je v našlapané extraligové tabulce na páté příčce a v sobotu večer se představí v nedalekém Přerově.

VK Prostějov – VK Královo Pole 3:0 (12, 23, 19)

Rozhodčí: Buchar a Velinov. Čas: 74 minut. Diváci: 480.

Prostějov: Fričová 11, Kozmík 3, Kopáčová 13, Nová 13, Stümpelová 13, Zatloukalová 5, libero Slavíková – Weidenthalerová, Dvořáčková. Trenér: Lubomír Petráš.

Královo Pole: Carpentier 6, Kvapilová 3, Pavlíková 9, Kuníková 5, Podhrázká 9, Šloufová 2, libero Digrinová – Stráská, Pokorná, Grabovská. Trenér: Matúš Kalný.