Čtyřiatřicetiletá hráčka má za sebou velmi bohatou kariéru, poslední sezonu strávila v Izraeli, kde vznikl volejbalový projekt zaměřený na reprezentaci. Výsledkem je účast Izraele na mistrovství Evropy.

„S národním týmem jsme trénovaly skoro denně, takže mě tady v Prostějově nečeká nic odlišného. Jen těch utkání budu mít v letošní sezoně mnohem víc a na vyšší úrovni,“ popisuje největší rozdíly Tatiana Artmenko.

„Hrávala jsem už na mnoha místech světa, v Itálii, Japonsku, Německu nebo Brazílii. Když se objevila příležitost jít do České republiky, tak jsem ji využila,“ vysvětluje rodačka z Oděsy, proč si ke svému dalšímu působišti vybrala právě český celek.

„Především jsem o prostějovském klubu mnoho slyšela a byly to samé dobré zprávy. I proto jsem se tak rozhodla,“ usmála se smečařka.

Do kolektivu VK Prostějov se Artmenko se svojí izraelskou kolegyní Velikiy začala začleňovat při soustředění v Itálii.

„Bylo to velice zajímavé, protože jsme s Annou prakticky bez společných tréninků s týmem skočily rovnou do utkání,“ popisovala Artmenko své začátky v Prostějově.

„Ale holky byly moc přátelské, laskavé a na hřišti komunikativní, což je hodně důležité a dost nám to při adaptaci pomohlo,“ vyzdvihla volejbalová světoběžnice.

A ve které zemi se Tatianě nejvíce líbilo?

„Byla to Brazílie. Lidé tam mají odlišnou mentalitu, jsou veselí a dokáží si vše skvěle užívat,“ usmála se prostějovská posila.

Miroslav Mazal