K utkání totiž nastoupily teprve sedmačtyřicet hodin po skončení bitvy v Champions League na palubovce ruské Kazaně, z které odešly poraženy po výsledku 2:3. „Určitě nás to ovlivnilo. Byl to pětisetový zápas a některé hráčky nespaly vůbec, některé hodinu a některé dvě,“ prohlásilo libero VK Modřanská Markéta Chlumská, která se už těší na domácí zápas v Lize mistryň proti Voléru Curych.

V Olomouci jste zvítězily, zápas to ale jednoznačný nebyl. Berete prohraný set jako ztrátu?

Každopádně jsme ale věděly, že to bude těžké utkání a potvrdilo se to. Jsme rády, že jsme to zvládly, protože Olomouc se potom rozehrála a musely jsme hodně bojovat o to, aby to nakonec neskončilo tie-breakem.

Ovlivnil váš výkon fakt, že jste k zápasu nastoupily dva dny po skončení zápasu Ligy mistryň v Kazani?

Určitě nás to ovlivnilo. My jsme v podstatě skoro nespaly. Byl to pětisetový zápas a některé hráčky nespaly vůbec, některé hodinu a některé dvě. Z hotelu jsme odjížděly už ve čtyři hodiny, letadlo nám letělo v šest. Navíc jsme to braly přes Moskvu, takže to cestování bylo náročné. Navíc jsme do dnešního zápasu nastoupily v jiném složení, protože jsme měly nějaké zdravotní problémy. Takže z těchto důvodů jsme počítaly s tím, že to bude těžké utkání.

První dva sety jste snadno vyhrály. Co se stalo ve třetím setu, který šel na konto Olomouce?

My jsme začaly blbě a ujel nám začátek. Myslím, že to bylo dokonce 8:1, nedařilo se nám na přihrávce. Olomouc cítila šanci a nakonec ji i využila. Dělaly jsme zbytečné nevynucené chyby, tohle se nám nesmí stávat. I když jsme byly hodně unavené, tak jsme v tom setu zahrály dost špatně.

Vypadá to, že z českých klubů vám dokáže vzít sadu snad jedině Olomouc. Je to tím, že se jedná o volejbalové der­by?

Myslím, že tady to tak nikdo necítí, protože máme v týmu spoustu zahraničních hráček. Spíš to více prožívají ti lidé okolo.

Možná to spíš nahecuje tým Olomouce.

Nevím, jak to prožívají ony. To je spíš otázka pro ně, ale z naší strany to tak určitě není.

Jak po několika odehraných kolech hodnotíte úroveň domácí extraligy? Je to pro vás lepší soutěž, než Středoevropská liga, ve které jste úspěšně bojovaly v loňské sezoně?

Potvrdilo se to, že Středoevropská liga nebyla kvalitní. Než že by se tam hrály kvalitní zápasy, tak se tam spíš cestovalo. Takže nám vyhovuje, že hrajeme znovu extraligu. Týmy jsou v ní kvalitní.

Vraťme s k vašemu prvnímu vystoupení v Champions League. Na palubovce favorizované Kazaně jste vedly 2:0. Mrzí vás hodně, že vám zápas nakonec utekl mezi prsty?

Strašně nás to mrzí, byla tam velká šance. Za stavu 2:0 jsme už věřily, že by se to mohlo nějak dotáhnout. Navíc jsme cítily, že Kazaň neměla svůj den. Na druhou stranu, kdyby nám někdo před zápasem řekl, že tam urveme jeden bod, tak za to bude šťastné. Bohužel je škoda, že k tomu vítězství chybělo velice málo. Tyto týmy to samozřejmě nikdy nevzdávají a svou kvalitu předvedou i za toho nepříznivého stavu 0:2.

Teď budete veškerou přípravu směřovat k domácímu utkání s Curychem?

Přesně tak. Curych bude důležitý, protože před startem Ligy mistryň jsme si říkaly, že by mohl být nejslabším týmem a že bychom se s ním měly porvat o postup ze skupiny. Curych vedl nad Sopotami 2:0 a nakonec prohrál 2:3, takže to bude určitě vyrovnaná skupina a budeme se o to muset hodně porvat.