„Soupeř vyhrál zaslouženě, protože vedl nějakých sedmatřicet minut. Ovšem my jsme byli blízko k senzaci,“ prohlásil trenér hanáckého celku Predrag Benáček.

Zkušený basketbalový stratég mohl být z celkového hlediska spokojený. Jeho svěřenci z 29bodového manka dostali Nymburk až do dramatické koncovky.

Po osmi minutách na tabuli svítilo skóre 8:37 a s domácími to vypadalo zle. „Rozhodla první čtvrtina, ve které jsme udělali neuvěřitelný počet zbytečných a nevynucených chyb,“ konstatoval Benáček.

PALYZA S VÁŇOU TÁHLI TÝM

Hráči Olomoucka se ale dokázali vzchopit díky svým dvěma hlavním střelcům Lukášovi Palyzovi a Františkovi Váňovi, kteří se chytli individuálními akcemi a nakopli svůj tým zpět do zápasu.

Ve druhé čtvrtině se tak karty obrátily. Bylo to Olomoucko, kdo přesně zakončoval a rozebíral obranu soupeře, zatímco Nymburku se přestalo v útoku tolik dařit. Když pak Váňa trefil trojku s poločasovým klaksonem, byl o pauze rozdíl jen šest bodů.

Olomoucko bylo rozjeté a cítilo svou šanci. Ve třetí části se dokonce dvakrát dostalo do těsného vedení.

Druhé kolo Jihomoravské oblasti boxu v Prostějově - 18. 9. 2020
Prostějov hostil mezinárodní klání v boxu. Háky rozdávaly i dámy, podívejte se

Namotivovaný Palyza pět a půl minuty před koncem znovu poslal Olomoucko do vedení. Pak ale svého spoluhráče z národního týmu vyzval na souboj Vojta Hruban a jako správný kapitán sedmi body v řadě získal Nymburku klíčový náskok. V tu chvíli byla na palubovce čistě česká sestava Nymburka, když důležitou roli hrál i Martin Kříž, který se snažil přibrzdit Palyzu.

„Byl to zajímavý zápas, který Nymburku vyhrál zkušený Vojta Hruban,“ konstatoval Benáček.

Nymburk uhájil svou rekordní neporazitelnost nyní čítající 88 ligových zápasů v řadě.

„Tohle byl zápas, jakých potřebujeme hrát co nejvíc. Právě takové duely naše výkony posunou nahoru,“ prohlásil kouč vítězů Oren Amiel.

Olomoucko ukázalo, že se s ním v sezoně musí počítat. Ve středu se hanácký tým představí v Opavě.

BK Olomoucko – Basketball Nymburk 95:98 (19:42, 52:58, 74:75)

Nejvíce bodů: Palyza 29, Váňa 24, Šantelj 18, Bezbradica 15, Pekárek 9 - Hruban 31, Kříž 15, Harding 14, Tůma 9, Šafarčík a Prewitt po 8, Dalton a Benda po 5, Rylich 3. Fauly: 20:19. TH: 15/12 - 24/17. Trojky: 13:7. Doskoky: 32:32. Ztráty: 20:16. Zisky: 3:15. Asistence: 17:17. Hráč utkání: Hruban (Nymburk).