„Je to pro mě nová a jistě potěšující zpráva, být v Prostějově. Doufám, že s týmem uděláme nejlepší výsledky. Prostějov jsem trošku sledoval. Několikrát jsme se potkali na závodech. Vím, že třeba Kuba Filip má velké kvality, takže doufám, že mu pomůžu k lepším výsledkům," řekl nováček v dresu Prostějova Jan Svorada mladší.

„Syn jezdil na horských kolech, tam se po odchodu Ondry Synka trochu utlumil závodní program. Takže jsme hledali novou alternativu, která by mu pomohla růst. Prostějov je z Brna kousek a program, který má, byl pro nás tím hlavním argumentem. Pracují zde velmi dobře s mládeží. Přestup týmu o stupínek výš, je určitě tím správným krokem. Já jen doufám, že se syn adaptuje a bude platným členem týmu," přál si slavný otec a jedním dechem dodal: „Myslím si, že přechod mezi horským kolem a silnicí bude těžký. Honza měl poměrně velké tréninkové manko. Na horském kole má výbornou techniku, ale myslím si, že pokud jde o délku kilometrů, tak tam měl velké rezervy. I proto jsme zvolili kolektivní tým, což ho nutí trénovat víc. Doufám, že se bude cyklistice věnovat nadále."

Mladý cyklista se zapojil už do zimní přípravy.

„Já jsem trávil většinu času na Vysočině na chalupě. Takže jsem chodil na běžky. Potom jsme měli s týmem soustředění v Krkonoších a teď jsme byli v Chorvatsku na dva týdny," vyjmenovával Svorada junior.

SKC Tufo Prostějov - Jan Svorada st.

Jan Svorada st. FOTO: DENÍK/Lukáš Horák

„Snažil jsem se synovi poradit, ale Honza je beran a do ničeho si nenechá mluvit. Nechal jsem to na něm a uvidíme, jestli to vymyslel dobře," smál se Jan Svorada senior.

Teprve nová sezona ukáže, jestli půjde nejmladší nositel slavného jména v otcových šlépějích.„Až na závodech zjistím, jak na tom jsem. Jedeme do Košic a tam uvidíme, jak to dopadne. Určitě se těším na závody, mám nový tým, barvy i kolo. Snad se nám povedou," přál si Jan Svorada mladší.

Jeho otec byl rád, kdyby se dobře zapojil do týmu a byl mu platný. „Vzhledem k tomu, že má minimální zkušenosti se silniční cyklistikou, tak je podle mne nejdůležitější, aby byl platným členem týmu. Snad bude jeho výkonost taková, aby byl v hlavním programu. Doufám, že se mu povede i nějaký dobrý výsledek do pětky, desítky nebo bedna, to by bylo výborné," uzavřel slavný cyklista.