„Jsme hrdi, že jméno Redstone ponese právě basketbalový klub. Olomoucký basketbal dosáhl v minulosti řady domácích i mezinárodních sportovních úspěchů a vychoval spoustu slavných hráčů. Má pevné místo v sportovních tradicích města a velkou skupinu věrných fanoušků. Chceme klub podpořit na cestě k další úspěšné sportovní budoucnosti,“ zdůvodnil rozhodnutí Redstonu Richard Morávek.

Přitom ještě na konci minulé sezony nebylo jisté, zda vůbec bude basketbal na nejvyšší úrovni v novém ročníku v Olomouckém kraji pokračovat. Nakonec klub licenci udržel a nyní se jej podařilo pod novými majiteli stabilizovat.

„Akvizice tak silného generálního partnera je velmi zásadní. Společně uděláme maximum, abychom dobře reprezentovali region i naše partnery,“ hlásí spolumajitel klubu a generální manažer Libor Špunda.

Důležitá je rovněž kontinuita spolupráce klubu s Olomouckým krajem a dalšími partnery, kteří budou brzy představeni. Olomoucko si vytyčilo ambice udělat z basketbalových zápasů atraktivní show pro diváky a navázat na vzrůstající oblibu sportu díky účasti reprezentace na olympiádě i blížícímu se mistrovství Evropy, které bude příští rok v České republice.

Přípravu pod vedením nového kouče Roberta Skibniewského započali hráči 2. srpna. Klub už v minulosti oznámil příchod některých posil.

„Z Norska k nám zamířil americký rozehrávač Kenneth Anthony Carpenter, dále pak 206 centimetrů vysoký americký pivot Demajeo Wiggins. V neposlední řadě nám pomůže stejně vysoký rodák z Bosny a Hercegoviny Arsenij Vučkovič, ze kterého číší mladá dravost. Sázíme ale také na české hráče. Přišel k nám Filip Halada z Hradce Králové a Marek Sehnal ze Svitav,“ dodal k sestavě sportovní manažer a spolumajitel klubu Michal Pekárek.

V následujících týdnech by chtěl klub představit nové logo, dresy, informace o kompletním hráčském kádru či další novinky. Mělo by tomu tak být na předsezonní tiskové konferenci v galerii Šantovka. O termínu bude klub informovat.