(Ne)končící tenista Jiří Novák ve finále elitní soutěže proti Přerovu zabral a dovedl TK Agrofert Prostějov k dalšímu titulu po třech letech.

„Víceméně celou sezonu jsem se připravoval jen na tuhle akci, takže pocity jsou skvělé. Snažil jsem se udržet určitou výkonnost a moc mě těší, že se mi povedlo týmu pomoct k celkovému vítězství,“ říkal Novák bezprostředně poté, co Prostějov získal v hanáckém derby rozhodující pátý bod.

Letošní triumf označil za perfektní kolektivní práci. „Je to zásluha celého hráčského kádru, který se během uplynulého týdne kompletně protočil. Šanci postupně dostali všichni jeho členové a výsledkem byly samé výhry jak ve skupině, tak ve finále. Proto je náš titul určitě zasloužený, letos jsme postavili opravdu silný mančaft,“ radoval se Novák.

TK Agrofert se vrátil na zlatou cestu okamžitě poté, co přešel zpět ke svému dřívějšímu názvu (v minulých sezonách působil jako TK Česká sportovní). „Jsem strašně rád, že jsme dokázali extraligu vyhrát hned napoprvé jako znovu samostatný Prostějov. Loni ani předloni se to ve společném výběru se Spartou Praha nepovedlo, ale tentokrát jsme opět potvrdili svou sílu. Jde o velký úspěch a potvrzení toho, že tenis tady děláme opravdu dobře,“ pokračoval šťastný plejer.

Těšil se na bouřlivé oslavy a o definitivním konci aktivní hráčské kariéry nepřemýšlel. „Teď nechci říkat, jestli už nikdy v životě nevstoupím na kurt. Třeba si i v příštím ročníku extraligy zahraju proti nějakému slabšímu soupeři, samozřejmě jen pokud na to budu mít. Rozhodně nehodlám udržovat svou výkonnost na takové úrovni jako dosud, na druhou stranu se mi ještě nechce úplně skončit. Uvidíme, jak to bude dál vypadat,“ nevyjasnil Novák svou tenisovou budoucnost.