Na Hanou dorazí k tenisovému turnaji UniCredit Czech Open 2007 plejáda špičkových hráčů z celého světa. Přesto bude letošní prostějovský challenger patřit jednomu plejerovi, který už má sportovní kariéru (téměř) za sebou.Jiří Novák prožije na domácích kurtech jímavou soutěžní derniéru.

Připravujete se pečlivě?
Makám vehementně. (smích) Teď vážně: trénuju maximálně, co to jde. Chci se totiž rozloučit v dobrém světle a to se mi povede pouze s nějakou solidní formou. Hlavně, aby mé poslední vystoupení na okruhu bylo důstojné, vždyť jsem dlouhých osm měsíců nehrál žádný turnaj. Uvidíme zápasovou realitu.

Dáváte si konkrétní cíl?
Cíle jsem si vždycky dával ty nejvyšší a ani tentokrát na tom nic neměním. Na druhou stranu jsem realista a proto vím, že celkové vítězství se nejspíš nepovede. Doma jsem po něm celý život toužil a získat ho na poslední pokus by bylo krásné, jenže moje šance nejsou moc vysoké. Úspěchem bude každý vyhraný zápas.

Co očekáváte od fanoušků?
Spíš by se hodilo zeptat, co čekají oni ode mě, ne? (smích) Nikdy jsem se netajil tím, že doma v Prostějově hraju moc rád i kvůli lidem, kteří mi pokaždé ohromně fandili. Pokud to takhle zůstane i letos a já svým příznivcům ukážu aspoň trochu kvalitní tenis, budu naprosto spokojený.