Jak se celý přebor vyvíjel? Prostějované Klaudy, Jan Golda i Jan Valenta vyhráli své základní skupiny a uspěli rovněž v úvodním kole play off. Čtvrtfinálový los svedl proti sobě dva kamarády ze Sokola I, přičemž v souboji Goldy s Valentou byl důraznější prvně jmenovaný. Klaudy následně hladce vyřadil domácího Medka a šlo se do bitev o cenné kovy.

Golda v semifinále těsně nestačil na Hrona (Žďár nad Sázavou), ale náladu si spravil v duelu o bronz, který přesvědčivě vyhrál nad Zlatohlávkem (Počerady). Toho už předtím ve druhém semifinálovém střetnutí vyřadil perfektně hrající Klaudy, který poté nedal šanci ani Hronovi v souboji o zlato. Vynikající finále přitom ozdobila spousta dlouhých výměn, tvrdých i liftovaných podání a technických kousků.
„Kuba znovu dokázal, že patří k velkým talentům českého nohejbalu.

Mistrovství republiky v singlech ovládl už před dvěma lety mezi žáky, teď se dokázal prosadit i v juniorech a má před sebou slibnou budoucnost,“ radoval se trenér prostějovské nohejbalové mládeže Richard Beneš. V oprávněné euforii nešetřil superlativy na konto svých svěřenců. „Získali jsme další zlatý klenot do klubové sbírky mládežnických trofejí, navrch přidali i bronz. Jsem rád, že chlapci nadále potvrzují svou výbornou výkonnost a medailemi v žákovské i juniorské kategorii se sami odměňují za dlouholetou tréninkovou dřinu. Je skvělé, že město Prostějov i naše Tělocvičná jednota mají díky nim v Česku takový zvuk,“ zdůraznil Beneš s poděkováním právě městu Prostějov, Olomouckému kraji i celé řadě sponzorů za podporu.

Pořadí nohejbalového MČR juniorů v singlu: 1. Klaudy (Prostějov), 2. Hron (Žďár nad Sázavou), 3. Golda (Prostějov), 4. Zlatohlávek (Počerady).