„Oslav jsem si užil dosyta,“ vykládal s několikadenním odstupem samotný Beneš.

„Musím ale přiznat, že jsme v tomto finále byli mírnými favority. Kvalita našich kluků byla přeci jen vyšší. Přesto jsem nečekal, že to bude až tak snadné. To ostatně potvrdil druhý zápas,“ narazil úspěšný prostějovský nohejbalový činovník na utkání, ve kterém jeho svěřenci na kurtech Kotlářky prohráli rovněž 5:1.

„Každá podobná série v play off je ale taky o štěstí. Stačí pár nevydařených balonů a může být po zápase. V tomto věku ještě nejsou hráči natolik psychicky odolní, o čemž jsme se přesvědčili v semifinále s Horažďovicemi, které jsou ještě o něco slabší a dokázaly nám pořádně zatopit,“ připomněl Beneš prostějovskou cestu do finále, při které horažďovický celek prohrál dvakrát 3:5. Jinak ale Prostějov v tomto ročníku nejvyšší dorostenecké soutěži jasně dominoval, když základní část vyhrál s pouhou jedinou porážkou.

Finálovou sérii odstartovali Hanáci v domácím prostředí a svého soupeře z pražského oddílu přehráli rozdílem třídy 5:1. Kotlářka ale v Praze stav srovnala a bylo jasné, že v Prostějově se o český titul rozhodne ve velkém boji.

To se také splnilo, pevnější nervy však ukázali jednoznačně zkušenější domácí.

„Rozhodující byly druhé dvojice. V těch prvních nastoupili naši mistři republiky Drobil s Rosenberkem a očekávaný bod získali. Do druhých ale Kotlářka nominovala svou nejlepší dvojici, ve které oba hráči mají extraligové zkušenosti z dospělých soutěží. První set jsme prohráli, pak ale začal úřadovat blok Wiesnera, díky kterému jsme tento souboj vyhráli a získali klíčovou výhodu,“ hodnotil Beneš.

První prostějovská trojice ve složení Drobil, Wiesner, Rosenberk totiž získala pro domácí třetí bod a psychika Pražanů byla silně nalomena. Definitivně ji pak zhroutila druhá prostějovská trojice a i když Rosenberk prohrál s největší hvězdou Kotlářky Vedralem singla, poslední úder zasadila opět první trojka Sokola, která odstartovala vítězné oslavy. „Když to bylo 3:0, věřil jsem, že už ten zápas nemůžeme ztratit. Ve finále, v rozhodujícím zápase, to byl skutečně velký náskok,“ usmíval se Beneš.

Ten letošní titul považuje za snadněji získaný než v minulé sezoně.

„Kotlářka měla daleko silnější tým, dva hráči jim ale odešli do mužů. Nám jenom Valenta, s čímž jsme si dokázali poradit,“ vysvětloval prostějovský trenér.

O to víc jej může mrzet, že tým mužů, který rovněž vede, nezvládl po jízdě druhou ligou baráž o ligu první. V ní jej vyřadil jiný pražský tým – Start.

„Samozřejmě mi to je líto. Ti kluci by potřebovali hrát minimálně první ligu, aby se vykopali. Proti Startu jsme nejvíc doplatili na to, že mistr Evropy Kristián Pacejka naskočil po dlouhém zranění a logicky tak nepředvedl všechno, co umí,“ litoval Beneš.

V příští dorostenecké sezoně to bude mít s další obhajobou více než náročné. „Do mužů nám odchází pět hráčů. To je pro většinu klubů likvidační číslo. Taky se mě kolegové ptali, jestli se vůbec budeme hlásit. Ale my se nejenom přihlásíme, ale chceme znovu postoupit do play off,“ odhalil odvážné plány do následujícího ročníku.

Družstvo dorostenců Sokola I Prostějov tvořili v poslední sezoně: Kristián Pacejka, Martin Kolář, Tomáš Anděl, Martin Štěpánek, Tomámš Drobil, Lukáš Wiesner, Lukáš Rosenberk, Lukáš Pírek, Tomáš Roba, Adam Pospíšil, Jakub Ftačník a Jan Matkulčik.