V kuželně areálu TJ Sokol Vřesovice probíhalo zároveň klání asi pěti desítek soutěžících mužů i žen v kuželkách.

„Jedná se nyní vlastně už o největší letní nohejbalový turnaj na Prostějovsku, v loňském roce bylo ve Vřesovicích účastníků ještě víc. Když se zde tak člověk rozhlédne, vidí v akcích i bývalé ligové prostějovské nohejbalisty a to zcela určitě zvedá kvalitu,“ myslí si hlavní rozhodčí turnaje Jiří Spáčil.

Nohejbalový turnaj byl rozehrán na dvou hracích plochách ve čtyřech skupinách. Ve skupině A zvítězili Senioři před týmy Rybníčku, Sedmikrásek a Vrahovic, ve skupině B celek Města před Hrobaři, Švagry a Pivínem, ve skupině C Kojetín před Šárkou, Tureckem, Skřítky a Coca Colou a ve skupině D Ptení a následovaly týmy Rix, Suchdol a Ajeto.

Do play-off postoupila z každé skupiny první dvě družstva a celkovým vítězem se stal celek Šárky ve složení Foret, Štencl, Kubálek. Druhý byl Kojetín (Meduna, Dočkal, Ševeček, Štefan), třetí Senioři (Faltýnek, Kolář, Zapletal) a čtvrté Ptení (Švec, Růžička, Pazdera).

„Zdejší turnaj získává také na popularitě a v neposlední řadě přispívá i skutečnost, že pořadatelé mysleli s nafukovacím hradem i na zábavu přítomných dětí a s bohatým výběrem jídel a občerstvení na všechny,“ dodal Spáčil.