Severomoravský celek navíc v této sezoně jako jediný připravil obhájce titulu o bod, když v nadstavbové části s Prostějovem prohrál až v tie-breaku.

„Je pravda, že nám Ostrava ve dvou nedávných střetnutích dělala potíže. Ale při vší úctě k jejím výkonům za to podle mě mohla především naše špatná hra," uvedl prostějovský trenér Miroslav Čada pro klubový web.

Vše tak záleží především na přístupu favorita.

„Jestli teď předvedeme dobrý volejbal s maximálním nasazením a optimální koncentrací, na jaký máme, tak věřím, že dokážeme všechny tři semifinálové zápasy zvládnout pokud možno hladce," uvědomuje si Čada.

Ostravské volejbalistky jsou ale po strhující bitvě s KP Brno bojovně naladěny.

„Zaslouží uznání a ocenění za to, co letos dokázaly. Před sezonou vhodně doplnily soupisku o šikovnou nahrávačku Kamilu Součkovou z Brna 
a svou odchovankyni Helenu Kojdovou z Olomouce, celkově se však prezentují příkladným týmovým pojetím místo spoléhání na silné individuality," okomentoval Čada semifinálového soupeře.

Pro ambiciózní Agelky neexistuje jiný cíl než obhajoba domácího titulu, a proto nechtějí nic podcenit.

„Důležitost teď každým novým střetnutím stoupá. Proto budeme na nadcházející souboje nachystaní, podobně jako na bitvy evropské Champions League. A svědomitě půjdeme udělat další krok na cestě za obhajobou titulu," dodal Čada.

Oproti tomu ostravské volejbalistky do série vstupují absolutně bez stresu.

„Teď si sezonu budeme užívat. Mančaft se přesvědčil, že je obrovsky silný jako tým, a na tyhle výkony budeme chtít navázat – hrát dobře a hlavně pro diváky," přeje si trenér Zdeněk Pommer.

„Nikdo z nás si nedělá iluze, že bychom mohly Prostějov porazit. A ještě k tomu třikrát. Možná potrápit. Ale pak budeme bojovat o bronz a to by byla ta nejlepší třešnička na dortu," prozradila ostravská nahrávačka Kamila Součková.

Program semifinále

2. dubna, 17.00: Prostějov – Ostrava

3. dubna, 17.00: Prostějov – Ostrava

8. dubna, 18.00: Ostrava – Prostějov

9. dubna, 18.00: Ostrava – Prostějov (případný čtvrtý zápas)

11. dubna, 17.00: Prostějov – Ostrava (případný pátý zápas)