Zápas začal vyrovnaným bojem. Jan Tomanec dostal Orly rychle do vedení, ale na jeho koš domácí rychle odpověděli. Tuři zásluhou Máčely získali postupně až osmibodový náskok. Proti tomu se postavili Tomanec společně s Talleym a hanácké manko pomalu smazávali.

Ke srovnání však v první desetiminutovce nedošlo. Tuři ji vyhráli těsně 17:16.

Ve druhé čtvrtině se Svitavy udržely ve vedení jen tři minuty. Poté Talley trestným hodem srovnal na 19:19 a hosté se postupně probojovávali do předu.

Američan Talley společně se Slovákem Mrvišem odpoutali Hanáky od Turů, a to až na 23:31.

Osmibodový náskok si Orli udrželi až do konce poločasu, který ovládli 37:29.

I po změně stran se Prostějovu dařilo. Právě výborný Talley podporovaný Tomancem získal pro Hanáky čtrnáctibodové vedení. Tuři se však ani za nepříznivého stavu nevzdávali a i nadále bojovali.

Hlavně Abercrombie, který dal ve druhém poločasu přes dvacet bodů.

„Nedokázali jsme na výborného Abecrombieho najít recept. Nešlo nám jej zastavit a právě on stál ze zvratem v závěru klání," posteskl si prostějovský lodivod Zbyněk Choleva.

Svitavy se dotáhly na rozdíl pouhých dvou bodů a v závěrečné částí své z mrtvých vstání dokonaly. Nezastavitelný Abercrombie srovnal na 51:51. Poté se domácí ujali vedení a hosty odstrčili na vedlejší kolej. Tuři rychle odskočili na rozdíl dvanácti bodů a mohli slavit vítězství. Nakonec Prostějov zdolali jasně 73:64.

„Nebyl to náš šťastný den," smutnil kouč Choleva a popsal, co se vlastně stalo: „Tuři byli v euforii pozápase s Ostravou. Byli výborní pod košem a i jejich střelba z dálky byla kvalitní. velice špatně se námsoupeř bránil. Nám se naopak moc nedařilo už od samotného začátku zápasu. V závěru přišla nervozita a nedali jsme lehké koše. Ztratili jsme tak solidní čtrnáctibodový náskok."

Reparát mohou prostějovští basketbalisté složit v neděli před domácím publikem. Od 17 hodin se v orlím hnízdě střetnou s Ostravou.

SVITAVY – PROSTĚJOV 73:64 (17:16, 29:37, 49:51)

Nejvíce bodů: Abercrombie 27, Votroubek 15, Macela 13 – Talley 19, Tomanec 13, Mrviš 9. Rozhodčí: Hošek, Kec a Jeřáb. Fauly: 15:19. Trestné hody: 12/5 – 11/8. Trojky: 8:6. Doskoky: 45:39.