„Byl to dobrý zápas. Jen jsem nevyužila nějaké šance,“ přiblížila osmnáctiletá hráčka. „Trávu mám ráda a mé hře vyhovuje. Bylo to o pár balonech. Kdybych je uhrála, mohla jsem být ve druhém kole já,“ litovala Kvitová.

V utkání s Ukrajinkou Perebiynisovou udělala Kvitová třiadvacet nevynucených chyb. Soupeřka jenom jedenáct. „Při mé nátlakové a rychlé hře musím s nevynucenými chybami počítat,“ obhajuje se Kvitová.

Třiasedmdesátá hráčka světa v singlu neuspěla ani v úvodním kole čtyřhry. Společně s Češkou Evou Hrdinovou nestačily ruské dvojici Jelena Vesninová, Věra Zvonarevová, když podlehly 2:1 na sety. „Byl to těžký los, ale stát se mohlo cokoliv. Na trávě to je především o podání a returnu,“ uvedla Kvitová.

„Ještě jsem s Evou Hrdinovou předtím čtyřhru nehrála, ale mohly bychom si sedět. Jsme obě docela vysoké a hrajeme podobným stylem,“ uvažuje Kvitová, která si přece jen než na trávě libuje v tvrdém betonovém povrchu.

„Beton mám ráda, ale travička mi také nevadí. Leváckému servisu vyhovuje. Mám ji celkem ráda.“

Spoluhráčka ze čtyřhry Hrdinová nastoupila ve dvouhře v prvním kole Wimbledonu proti dánské tenistce Caroline Wozniacké a také neuspěla.

„Čtyřhra mě baví a jsem moc ráda, že jsem si ji tady mohla zahrát. Jde to jen na grandslamových turnajích. Jinde na turnajích čtyřhru hrát nemůžu, neboť jsem v deblovém žebříčku hodně nízko a nedostanu se na ně,“ popsala.

Chvíle volna trávila česká tenistka především v hotelu nebo na tréninkových kurtech. „Je fajn, že bylo hezky a nepršelo. Slunečné počasí jsme využívala k tréninku, nebo se šla podívat na tenis,“ říká Kvitová.

Fulnecká rodačka po osmifinálovém úspěchu na premiérovém grandslamu v životě Roland Garros, chtěla i ve Wimbledonu šokovat. „Rozhodně jsem chtěla podat co nejlepší výsledek. To se nestalo,“ se smutným tónem hlasu uzavřela svou první kapitolu na tradičním turnaji v All England Clubu.

Jiří Tomaškovič, Jan Dočkal