S Olomoucí se vám příliš nedařilo, čím to bylo?

My jsme začaly strašně nervózně. Sice nám k postupu stačil jen jeden set, ale před námi byl celý zápas. Každý cítí ten obrovský tlak. Nám se nevydařila hned ta první sada a potom se všichni bojí, že bude konec. Myslím si, že nervozita se podepsala na celém zápase. Bohužel jsme předvedly špatný výkon.

Překvapila vás v něčem Olomouc?

Olomouc nastoupila v jiné sestavě než u nich, ale to nebylo takové překvapení. My musíme hrát s každým, ale nám to ve čtvrtek prostě nešlo.

Zlomový byl druhý set zápasu. Jak moc důležité bylo jej ovládnout?

Strašně moc, tam rozhodly snad jen dva balony. Řekly jsme si, že do toho musíme dát úplně všechno a začaly jsme se hecovat. Ke konci druhé sady se to už zlepšovalo, potom jsme už hrály normálně, Nechci říct dobře, ale lépe než v prvním setu.

Třetí a čtvrtá sada už patřila vám. Bylo to vašim zlepšením nebo ztrátou motivace na straně soupeřek?

Olomoucké hráčky šly od začátku do utkání na maximum. Solily servis, čapaly, dokonce měly asi milión úderů blok aut. Když pak prohrály druhý set, tak už věděly, že nemají o co bojovat a polevily. My jsme se naopak zlepšily a zápas už měl jasný průběh.

V úterý vás čeká čtvrtfinále CEV Cupu proti Fenerbahce Istanbul. Braly jste duel s Olomoucí jako generálku?

No to se vůbec nedá srovnávat. Do Prostějova přijedou špičky světového volejbalu. Budou tu nejlíp placené hráčky světa. Bude to úplně něco jiného. Hrát se bude na jiném povrchu s jinými balóny. Takže zápas s Olomoucí rozhodně nebyla příprava.

V Lize mistryň jste narazily na Eczacibasi Istanbul a nyní přijede pro změnu jiný istanbulský tým Fenerbahce. Dají se ty dva celky srovnat?

My jsme si myslely, že jsme měly hodně dobrý Istanbul. Teď přijede ještě lepší Istanbul. Fenerbahce naposledy porazil nejlepší turecký tým 3:0 na sety, a to hrál bez cizinek, protože v Turecku je to omezené. Teď přijedou všichni a v plné síle. Myslím si, že to bude hodně těžký zápas.

Těšíte se na něj vůbec?

Nevím, jestli je na co se těšit. Samozřejmě diváci se mohou těšit na největší světovou špičku. My? Nevím, s jakými pocity do toho jít. Kdybychom dostaly jakéhokoliv jiného soupeře, tak jsme mohly bojovat a mít šanci vyhrát. S Fenerbahce je to hrozně těžké. To budeme bojovat o to uhrát alespoň jeden set.

Takže letos vám los nepřál ani v jedné soutěži?

Já jsem slyšela, že je tady vždycky špatný los. Nevím, co je tady špatně, ale zase to není dobrý los.(smích) Pokusíme se ubojovat, alespoň jeden set.