„Co jsme dnes dokázali je výborné, krásný mezinárodní úspěch!," rozplýval se po skončení utkání kouč Prostějova Miroslav Čada.

Hanačky měly vynikající nástup. Všemi činnostmi vyvíjely značný tlak, protivník často chyboval a skóre bleskově poskočilo až na 10:2. Teprve pak se hostky vzpamatovaly, zlepšily nejen obranu v poli a částečně se dotáhly (11:6). Jednalo se však pouze o chvilkovou záležitost, a tak zahajovací část získaly dominantním poměrem domácí hráčky - 25:14.

Avarca ztrácela též zkraje druhého dějství (4:1), než přišla její světlejší pasáž (7:4 - 7:6) následovaná pětibodovou sérií na opačné straně kurtu (12:6). V dalším průběhu se sice hra částečně vyrovnala, ovšem prostějovský mančaft poté znovu rozjel parní válec - 25:15.

Fotbal na sněhu. Devatenácka Šumperku v přípravě přestřílela Rapotín
Velký přehled: Kdy začíná příprava týmů z KP a jaký mají program přáteláků?

„Podařilo se nám do zápasu vletět přesně tak, jak jsme chtěly. Skvěle nám vycházel servis, neměly jsme problémy s přihrávkou a nedělaly moc chyb," pochvalovala si i kapitánka Hanaček Simona Bajusz.

Až začátek třetího dílu byl skutečně rovnocenný z veškerých hledisek. Čadovy svěřenkyně polevily, španělské družstvo se naopak chytilo a zvýšeným náporem je nutilo k různým zaváháním. Vedoucímu kolektivu haprovala přihrávka, tím pádem se zhoršila i ofenziva a rázem to bylo 6:9. Okamžitě ale přišla pádná odpověď čtyřmi získanými výměnami za sebou a Hanačky rychle našly ztracenou pohodu. Nicméně únik na 15:12 vystřídalo nové obrození Menorcy (17:19). Česká družina však kontrovala vlastním obratem při servisu Soni Novákové (21:19) a pak zvládla dramatickou koncovku - 25:22 a 3:0!

Ve středečním 39. kole letošního ročníku Chance ligy přivítali hokejisté Horácké Slavie Třebíč (v bílých dresech) na vlastním ledě Prostějov.
FOTO: Bojovnost až do konce přinesla Jestřábům dva body na ledě Třebíče

Tím se celou sérii dostala do rozhodujícího zlatého setu, který přinesl vyrovnanou bitvu o všechno. Ta ale netrvala dlouho. Koncentrované Moravanky od stavu 2:3 nemilosrdně utáhly šrouby a předvedly drtivou otočku na 9:4 Hotovo ale ještě nebylo. Protivnice totiž s pomocí fantastické obrany srovnaly na 10:10 a drama vrcholilo infarktovým finišem, jenž mistrným způsobem urvaly domácí lvice v čele s famózní Jéssicou Silva - 15:13 a postup!

„V prvních dvou setech byl náš výkon skvělý, zatímco soupeři se moc nedařilo a hrál pod své možnosti. Od třetí sady jsme polevili, hosté naopak přidali, zbytek utkání včetně zlatého setu tak měl mnohem vyrovnanější průběh. Celkově jsme však byli lepší v útoku i na bloku a navíc psychicky zvládli také dramatický závěr," uzavřel Miroslav Čada.

(Fotogalerie bude doplněna)

VK Prostějov - Avarca de Menorca 3:0 (14, 15, 22), zlatý set 15:13

Výsledek prvního zápasu: 0:3. Postoupil: Prostějov.

Rozhodčí: Schoenmakers (Belgie), Bardic (Chorvatsko).

Čas: 99 minut.

Diváci: 500.

Prostějov: Bajusz, Faltínová, Kvapilová, Silva, Meidlová, Löff, Nováková. Libero: Stavinohová Trenér: Miroslav Čada.

Menorca: Westergaard, De Blas, Martinez, Portero, Ruiz, Orozco, Pejkovic, Barrasa, Jofre. Libero: Iglesias. Trenér: Josep Llorens.