„V první řadě gratuluji Šelmám k vítězství. Pro nás je to trochu nešťastná a smutná porážka, protože když prohrajete tak těsným rozdílem, vždy to hodně mrzí," říkal po zápase prostějovský kouč Michal Matušov.

Hanačky se v nástupu do utkání vůbec nemohly prosadit útočně a rychle nabraly ztrátu 1:5. Stejný problém však vzápětí měly i soupeřky, tudíž se průběh okamžitě téměř vyrovnal (4:5). Domácí tým pak pokračoval v náporu a otočil na 10:8, načež pro změnu kontrovalo hostující družstvo (11:11). Ve zbytku úvodního dějství už bylo mnohem lepší vékáčko v čele se skvěle útočící Klárou Faltínovou a v poli bránící Michaelou Pállovou. Kvalitní hrou se přidaly i všechny jejich parťačky, tím pádem nevznikly žádné dílčí pochybnosti - 25:17.

Prostějovský mančaft navázal svou převahou také zkraje druhé části (4:2), ale Jihomoravanky potom výrazně přidaly jak ofenzivně, tak defenzivně. A bleskově obrátily na 6:9. O něco později odskočily ještě víc (8:9 - 8:12, 10:15), neboť děvčata v růžovém přestala skládat míče na zem. Sice se hned dostala z nejhoršího dotažením na 13:15, nicméně Šelmy tažené údernou Rosou Madsen dál předváděly vysoký level a v téhle pasáži dominovaly (16:22). Brzy bylo hotovo, tedy setově nerozhodně - 19:25.

Brněnskému kolektivu pomohl příchod střídající Simony Janečkové na palubovku, právě dvoumetrová čahounka ovládla start třetího dílu (0:5). Matušovovy svěřenkyně se znovu dostaly hodně dolů, aby bryskně odpověděly vlastním tlakem při servisu Veroniky Trnkové na 4:5. Pořád jim ovšem scházelo úspěšnější zakončení a rozjeté protivnice zůstávaly nahoře (5:8, 6:11). Naopak znejistělá parta kapitánky Simony Bajusz příliš chybovala, takový výkon nemohl na silnou oponenturu stačit. Teprve od stavu 12:18 se Prostějov víc zvedl, během několika momentů dost snížil (17:19). Ale koncovku si přece jen pohlídaly mírně komplexnější Brňanky též zásluhou vynikajících zákroků Adély Chevalierové v poli - 22:25.

Chance liga: Jestřábi Prostějov - Zubr Přerov (27.1.2024)
FOTO: Úspěšný tah s gólmany i neuznaný gól. Čtvrté hanácké derby pro Zubry

Přesto hanácká družina postupným zlepšováním chytila druhý dech a do čtvrté periody vtrhla jako vodní příval (6:2). Poté se dění na place poněkud vyrovnalo, když Vlkovy svěřenkyně vzaly vedoucímu celku vítr z plachet neprostupnými bloky (8:7). Houpačku ve prospěch lídryň soutěže však okamžitě zhoupl velký úder maximálně vyhecovaného VK (14:8). Zanedlouho přišel další, ještě drtivější z 16:12 na 22:13. A šlo se do tiebreaku - 25:17.

Soudnou sadu otevřeli o poznání zdatněji oživení hosté (0:3). Leč prostějovská ekipa se nenechala zahanbit, hbitě reagovala svými povedenými věcmi a tříbodovou sérií z 3:5 na 6:5. Oba sokové extrémně bojovali a makali, nabuzeným fanouškům nabízeli špičkový, zároveň vrcholně dramatický volejbal plný dlouhých výměn včetně jedné téměř nekonečné. Prostějovské lvice jí srovnaly na 11:11, nabranou energii přetavily ve slibný náskok 13:11, dokonce se prodraly k mečbolu (14:13). Jenže Šelmy jej odvrátily a pak nádherný mač samy na první pokus zavřely - 14:16 a 2:3.

„Holkám musím poděkovat, jakým způsobem bojovaly od začátku do konce. S takovým nasazením a bojovností jsem je v téhle sezóně snad ještě hrát neviděl. Ukázali jsme, že i přes nějaké zdravotní problémy umíme kousnout. To je největší pozitivum dnešního večera,“ uzavřel Michal Matušov.

VK Prostějov - Šelmy Brno 2:3 (17, -19, -22, 17, -14)

Rozhodčí: Peloušek a Kubinec.

Čas: 134 minut.

Diváci: 350.

Prostějov: Bažó, J. Smolková, M. Smolková, Trnková, Bajusz, Faltínová. Libero: Pállová - Meidlová. Trenér: Michal Matušov.

Šelmy Brno: Šmídová, Silva, Benediktová, Madsen, Kelnárová, Širůčková. Libero: Chevalierová - Janečková, Mokrá. Trenér: Jaroslav Vlk.