Za tímto triumfem stojí především úspěšný rok 2015, ve kterém Lucie Šafářová posbírala vítězství na Australian Open a French Open ve čtyřhře. Ovládla turnaje WTA v Doha a zahrála si finále French Open ve dvouhře.

„Řekla bych, že to byla moje nejlepší sezona," skromně přiznala Lucie Šafářová, nejlepší sportovkyně Olomouckého kraje za rok 2015.

Lucko, jaké máte pocity z této premiérové výhry v anketě Sportovec roku Olomouckého kraje?

Moc si toho vážím a děkuji za toto krásné ocenění. Doufám, že to není poslední. (úsměv)

Byl loňský rok ve vaší dosavadní kariéře tím nejlepším?

Řekla bych, že to byla moje nejlepší sezona. Nyní je moji prioritou uzdravit se a pokusit se ještě o lepší.

Co vám v roce 2015 udělalo největší radost?

To se těžko vybírá, protože naštěstí těch pěkných chvil bylo opravdu hodně. Určitě první grandslamový titul na Australien Open, finále na Roland Garros, opětovné vítězství ve Fed Cupu. Opravdu ta sezona byla úžasná. Já doufám, že se uzdravím a takovou si nejméně zopakuji.

Jak vám vlastně zdraví umožňuje nyní trénovat?

Začala jsem kondiční přípravu a pozvolna se snažím vrátit do procesu. Doufám, že brzy začnu trénovat také tenis a uvidíme, kterým turnajem začnu. Možná to bude v Doze a možná až v Americe. Záleží teď na tom, jak bude zdraví držet.

Jak je to vlastně s vaším zdravím. Ještě vás nemoc trápí?

Je to na ústupu, ale nechci to zakřiknout.

Ta vaše příprava teď probíhá v Česku?

Byla jsem na týden v zahraničí, v teple. Teď jsem se vrátila domů a uvidíme, co dál. Budu se potkávat se svým tenisovým trenérem a asi se přesuneme někam za teplem, ale ještě jsme neurčili místo.

Vy jste loni přivezla z Australien Open titul z čtyřhry. Letos bylo ve finále opět české zastoupení, a to dokonce i v mužské části. Co na to říkáte?

Já jsem hrozně ráda, že se českému tenisu, tak daří. Je to velký úspěch.

Jak moc vás mrzí, že nemůžete jet s fedcupovým týmem do Rumunska?

Určitě mě to mrzí, ale bohužel to zdraví ještě není v takové pohodě, abych se mohla zúčastnit. Holky mají i tak velmi silný tým a musí to zvládnout. Budu jím držet palce.

Jak byste vlastně zhodnotila Rumunky?

Je to velmi těžký soupeř a především to, hrát u nich doma. Jak jsem slyšela, tak bude hrát i Halepová. Utkání to bude náročně, ale já našim holkám věřím.

Když se řekne Prostějov, co se vám vlastně nejdřív vybaví?

Tak hlavně moje tenisové začátky, protože jsem tady bydlela od čtrnácti let. Bez těch podmínek, které jsme tady měli a vlastně stále máme, by tak velká vítězství nebyla možná.