„Jedná se o dvacetiminutové záznamy, ve kterých bude vždy shrnuto to nejpodstatnější z celého galavečera. Snažili jsme se dostat do televize vyhlášení ze všech krajů a tak jsme kromě krajských kol nabídli ČT4 ještě čtyři kola okresní. Diváci tak uvidí i vyhlášení ve Znojmě, Kolíně, Přerově a Opavě,“ nastínil plán vysílání ředitel produkční agentury ČOK CZ Roman Šimon.

Původním záměrem bylo plošné rozšíření ankety do všech okresů, ale v některých místech má významný partner při pořádání ČSTV takřka existenční starosti, takže organizátoři byli nuceni od tohoto plánu ustoupit. Přesto oproti lońsku přidali ještě 14 míst a opět už takhle největší anketu rozšířili.

Struktura slavnostních vyhlášení zůstane prakticky stejná jako v minulých letech, což je dáno i skladbou oceněných sportovců. Opět se tedy v kategoriích mládeže dostane na přehlíku talentovaných mladých sportovců, věřme že budoucích olympijských hvězd jako tomu je v případě Barbory Špotákové, která se ve svém rodišti Jablonci ankety účastní už od raného závodnického věku.

Svůj prostor budou mít vedle největších osobností součaného sportu i ti, kteří svoji slávu prožívali poněkud dříve, oceňovat se budou i sportovci v kategorii Masters (veteráni) a handicapovaní a na většině míst uvedeme další členy do sportovní Síně slávy.

„To je věc, která je pro mě velice příjemná. Snažíme se vyjádřit úctu těm, kteří pro sport za svůj život udělali mnohé. Tahle kategorie mě baví, dává celé anketě i společenský rozměr,“ shrnul Šimon.

Hvězdný program

Určité změny doznal oproti minulým rokům program. Stejná zůstává pozice moderátora, kde se opět představí fotbalovými přenosy na televizi Prima prověřený Radek Šilhan a zkušený komentátor Eurosportu Ondřej Krátoška. Diváci uvidí zpěvačku Moniku Agrebi, Davida Deyla, Martinu Pártlovou, artistická vystoupení manželů Kaiserových a v krajských kolech Bohuše Matuše, Olgu Lounovou a znovuzrozenou skupinu Lunetic.

Pořadatelé věří, že prestiž ankety ve spojení s kvalitně udělaným galavečerem opět zajistí plné sály. Loni se na akci zúčastnilo 30 000 diváků a tohle číslo by mělo být letos překonáno. Slavnostní vyhlášení se již na mnoha místech stalo jednou z nejprestižnějších akcí regionu, což dokazuje účast špičkových osobností z řad nejen sportovců současnosti, ale i minulosti, dále politických špiček regionů, starostů, primátorů a hejtmanů. Nezřídka na vyhlášení zavítají poslanci Parlamentu České republiky a Senátoři.

„Z toho mám obrovskou radost. Bez jejich podpory bychom anketu nikdy nedostali na takovou společenskou úroveň. Jejich záštita, podpora krajů i měst nám dává jistotu, že anketa je v regionech vítána a díky tomu vždy hledáme v každém městě adekvátní místo pro galavečer, nejčastěji divadlo,“ pochvaluje si Šímon spolupráci se státní správou.

Díky Deníku budete stále ve hře i vy, čtenáři. Jednak se budete moci prostřednictvím ankety přímo zúčastnit volby Sportovní hvězdy, ale budou vám rovněž průběžně předkládány nominace společně s výsledky sportovců, budou vám představeni partneři, bez kterých by se anketa neobešla a pochopitelně budete vždy včas informování, kdy a kde se jednotlivá vyhlášení konají. Nezapomeňte, že vstup na slavnostní vyhlášení je všude volný a vstupenky budou k mámí v redakci Deníku. Veškeré informace a termínovou listinu najdete na www.nejuspesnejsisprotovecroku.cz