Na pódiu se tak vystřídala celá plejáda úspěšných reprezentantů města i okresu, celkem čtrnáct vyhlašovaných kategorií slibovalo nespočet skvělých a právem oceněných sportovních výkonů.

V nejprestižněšjší kategorii dospělých jednotlivců zápolících na republikové či mezinárodní úrovni triumfovala, podle očekávání, bikerka Jana Horáková, závodnice SKC Prostějov.

Účastnice olympijských her v Pekingu si v roce 2010 vyjela druhé místo na mistrovství světa ve fourcrossu a ve světovém poháru se umístila na třetí příčce.

Svoji dominantní pozici mezi sportovci Prostějovska podtrhla rodačka z Tištína vítězstvím v prestižní čtenářské anketě Sportovní hvězda čtenářů Prostějovského deníku.

Bikerka Jana Horáková přebírá cenu pro nejúspěšnějšího sportovce Prostějovska. Foto DENÍK - Jiří Kopáč

Mezi dospělými jednotlivci soutěžícími na krajské nebo regionální úrovni dominoval šachista Roman Zavůrka, člen Sportovního klubu Prostějov, který byl hlavním tahounem svého týmu v krajském přeboru a rovněž ukořistil několik turnajových vítězství.

Kolektivy dospělých působící na republikové a mezinárodní úrovni ovládli v anketě lukostřelci TJ OP Prostějov.

Oddíl vedený Magdou Majarovou získal potřetí v řadě titul mistrů České republiky, navíc vytvořili nový český rekord, když získali 55 z 56 možných bodů. Mistrovské družstvo tvořili Martin Bulíř, František Hajduk, Kamil Kovář, Milan Hajduk a Jiří Košťálek.

Mezi kolektivy dospělých, účastnících se nižších soutěží, vyhráli fotbalisté Kralic, tradiční účastník krajského přeboru.

Gymnasté i mladí fotbalisté

Opomenuta samozřejmě nemohla být ani mládež, která měla své zastoupení rovněž ve čtyřech kategoriích. Nejlepším jednotlivcem působícím na vyšší úrovni se stal lukostřelec František Hajduk, z těch, kteří se účastní zatím pouze krajských soutěží, pak stolní tenistka Dagmar Benešová.

V kolektivech mládeže nejvíce zaujali sportovní gymnasté TJ Pozemstav Prostějov, trojnásobní mistři ČR a starší žáci fotbalového 1. SK Prostějov, kteří vedou krajský přebor s nevídaným skóre 99:10.

Nejlepší trenér: kouč čechovických zápasníků

Velkou prestiž rovněž nesla anketa o nejlepšího trenéra okresu Prostějov pro rok 2010, kterou ovládl dlouholetý kouč čechovických zápasníků, když za sebou nechal trenéra mládežnických nohejbalistů Sokola I Prostějov i úspěšnou volejbalovou trenérku Lenku Koblerovou.

Mezi rozhodčími se hlasujícím nejvíce líbil Jakub Gall z volejbalového SK K2 Prostějov, který vyhrál před rozhodčí krasojízdy z Němčic nad Hanou Evou Přibylovou a Janem Benešem z Ondratic, dlouholetým sudím ve stolním tenise.

Kategorii handicapovaných sportovců ovládl šachista Karel Meisel, jenž patří mezi nejlepší hráče v krajském přeboru.

Novinkou bylo vyhlášení kategorie Masters – sportovců nad 60 let, kde první místo ukořistila Věra Štaudrová, stále aktivní hráčka volejbalu v dresu Sokola II Prostějov.