Na pódiu se tak vystřídala celá plejáda úspěšných reprezentantů města i okresu, celkem čtrnáct vyhlašovaných kategorií slibovalo nespočet skvělých a právem oceněných sportovních výkonů.

V nejprestižněšjší kategorii dospělých jednotlivců zápolících na republikové či mezinárodní úrovni triumfovala, podle očekávání, bikerka Jana Horáková, závodnice SKC Prostějov.

Účastnice olympijských her v Pekingu si v roce 2010 vyjela druhé místo na mistrovství světa ve fourcrossu a ve světovém poháru se umístila na třetí příčce.

Svoji dominantní pozici mezi sportovci Prostějovska podtrhla rodačka z Tištína vítězstvím v prestižní čtenářské anketě Sportovní hvězda čtenářů Prostějovského deníku.

Mezi dospělými jednotlivci soutěžícími na krajské nebo regionální úrovni dominoval šachista Roman Zavůrka, člen Sportovního klubu Prostějov, který byl hlavním tahounem svého týmu v krajském přeboru a rovněž ukořistil několik turnajových vítězství.

Kolektivy dospělých působící na republikové a mezinárodní úrovni ovládli v anketě lukostřelci TJ OP Prostějov.

Oddíl vedený Magdou Majarovou získal potřetí v řadě titul mistrů České republiky, navíc vytvořili nový český rekord, když získali 55 z 56 možných bodů. Mistrovské družstvo tvořili Martin Bulíř, František Hajduk, Kamil Kovář, Milan Hajduk a Jiří Košťálek.

Mezi kolektivy dospělých, účastnících se nižších soutěží, vyhráli fotbalisté Kralic, tradiční účastník krajského přeboru.

Gymnasté i mladí fotbalisté

Opomenuta samozřejmě nemohla být ani mládež, která měla své zastoupení rovněž ve čtyřech kategoriích. Nejlepším jednotlivcem působícím na vyšší úrovni se stal lukostřelec František Hajduk, z těch, kteří se účastní zatím pouze krajských soutěží, pak stolní tenistka Dagmar Benešová.

V kolektivech mládeže nejvíce zaujali sportovní gymnasté TJ Pozemstav Prostějov, trojnásobní mistři ČR a starší žáci fotbalového 1. SK Prostějov, kteří vedou krajský přebor s nevídaným skóre 99:10.

Nejlepší trenér: kouč čechovických zápasníků

Velkou prestiž rovněž nesla anketa o nejlepšího trenéra okresu Prostějov pro rok 2010, kterou ovládl dlouholetý kouč čechovických zápasníků, když za sebou nechal trenéra mládežnických nohejbalistů Sokola I Prostějov i úspěšnou volejbalovou trenérku Lenku Koblerovou.

Mezi rozhodčími se hlasujícím nejvíce líbil Jakub Gall z volejbalového SK K2 Prostějov, který vyhrál před rozhodčí krasojízdy z Němčic nad Hanou Evou Přibylovou a Janem Benešem z Ondratic, dlouholetým sudím ve stolním tenise.

Kategorii handicapovaných sportovců ovládl šachista Karel Meisel, jenž patří mezi nejlepší hráče v krajském přeboru.

Novinkou bylo vyhlášení kategorie Masters – sportovců nad 60 let, kde první místo ukořistila Věra Štaudrová, stále aktivní hráčka volejbalu v dresu Sokola II Prostějov.

Sportovec Prostějovska 2010

KOLEKTIV DOSPĚLÝCH - VYŠŠÍ

1 OP Prostějov lukostřelba
2 Tomi - Remont Prostějov rafting
3 FC Kostelec na Hané fotbal
4 SAVANA Kostelec na Hané polní kuše
5 Kulečník Prostějov kulečník

KOLEKTIV DOSPĚLÝCH - NIŽŠÍ

1 FC Kralice na Hané „A“ fotbal
2 Sokol Konice „B“ fotbal
3 FC Kralice na Hané „B“ fotbal

KOLEKTIV MLÁDEŽE - VYŠŠÍ

1 Pozemstav Prostějov sport. gymn. - žáci
2 TK Prostějov tenis - st. žáci
3 SKC Prostějov cyklistika - sm. dr.
4 Sokol Čechovice zápas - žáci
5 OP Prostějov basket - st. minižačky
6 Sokol I Prostějov nohejbal - dorost
7 OP Prostějov lukostřelba - kadeti
8 Sokol I Prostějov nohejbal - žáci
9 Tomi - Remont Prostějov rafting - junioři

KOLEKTIV MLÁDEŽE - NIŽŠÍ

1 1. SK Prostějov fotbal - st. žáci
2 AC Prostějov atletika - ml. žáci
3 VK PVK Prostějov volejbal - ml. žačky
4 ŠSK Brodek u Prostějova šk. sport - ml. žactvo
5 DTJ BOX Prostějov box - mládež
6 AC Prostějov atletika - přípr. hoši
7 ŠSK Prostějov - Dr. Horáka šk. sport - ml. žactvo
8 ŠSK Brodek u Prostějova šk. sport - st. žactvo
9 ŠSK Prostějov - Dr. Horáka šk. sport - st. žactvo

JEDNOTLIVCI DOSPĚLÍ - VYŠŠÍ

1 Horáková Jana cyklistika - SKC Prostějov
2 Ejem Petr cyklistika - SKC Prostějov
3 Nezdoba Jakub plavání - Pozem. Prostějov
4 Besaljan Vardan box - DTJ Prostějov
5 Nedělník Jan polní kuše - Savana Kostelec
6 Nedělníková Jaroslava polní kuše - Savana Kostelec
7 Nasadilová Lenka korfbal - SK Prostějov

JEDNOTLIVCI DOSPĚLÍ - NIŽŠÍ

1 Zavůrka Roman šachy - SK Prostějov
2 Lošťák Martin st. tenis - Sokol Čechovice
3 Sedláček Jiří st. tenis - OP Prostějov
4 Khýr Bronislav volej - Sokol Otaslavice A

JEDNOTLIVCI MLÁDEŽ - VYŠŠÍ

1 Hajduk František lukostřelba - OP Prostějov
2 Kalabis Jiří zápas - Sokol Čechovice
3 Přibylová Adéla krasojízda - Němčice n. H.
4 Filip Jakub cyklistika - SKC Prostějov
5 Pluskalová Veronika sp. gymnast - Pozem. PV
6 Gábor Patrik box - DTJ Prostějov
7 Matoušková Gabriela fotbal - FC Kostelec n. H.
8 Ftáčník Jabub nohejbal - Sokol I Prostějov
9 Hudec Miroslav lukostřelba - OP Prostějov
10 Mráčková Tereza plavání - Pozem Prostějov
11 Nedělníková Hana polní kuše - Savana Kostel
12 Šiklingová Aneta krasojízda - Němčice n. H.
13 Vrána Jaroslav krasojízda - Němčice n. H.
14 Zapletal Jiří šachy - Sokol Přemyslovice
15 Wágner Robin cyklistika - SKC Prostějov
16 Valenta Jan nohejbal - Sokol I Prostějov

JEDNOTLIVCI MLÁDEŽ - NIŽŠÍ

1 Benešová Dagmar st. tenis - Sokol Ondratice
2 Kočí Josef or. běh - KOB Konice
3 Petržela Lukáš fotbal - 1. SK Prostějov
4 Pavlová Michaela atletika - AC Prostějov
5 Ježek Robert atletika - AC Prostějov

ZDRAVOTNĚ POSTIŽENI

1 Meissel Karel šachy - SK Prostějov
SPORTOVCI NA 60 LET
1 Štaudrová Věra volejbal - Sokol II Prostějov

TRENÉŘI

1 Szilva Vojtěch zápas - Sokol Čechovice
2 Beneš Richard nohejbal - Sokol I Prostějov
3 Koblerová Lenka volejbal - PVK Prostějov
4 Dostálková Marta SPV - Sokol Mostkovice
5 Vačkář Vladimír cyklistika - SKC Prostějov
6 Křížek Radek box - DTJ Prostějov

ROZHODČÍ

1 Gall Jakub volejbal - K2 Prostějov
2 Přibylová Eva krasojízda - Němčice n. H.
3 Beneš Jan st. tenis - Sokol Ondratice
4 Odehnalová Jitka biatlon - BIATLON Prostějov

FUNKCIONÁŘI

1 Čečman Milan atletika - AC Prostějov
2 Svozil Jiří fotbal - FC Kralice n. H.
3 Mikulka František fotbal - SK Prostějov
4 Vychodil František m. kop. - KOBRA Kobeřice
5 Spanilý Josef m. kop - Sokol Čelechovice
6 Goga Peter volejbal - VK Prostějov