Přerovské volejbalistky ve druhém utkání série hrané na tři vítězné zápasy ve středu od 18 hodin hostí Prostějov.

A rozhodně do utkání nepůjdou předem poražené.

V úvodním střetnutí (1:3) sehrály na palubovce favorita tři vyrovnané sety, výhru však urvaly až v tom třetím. Pouze během této herní pasáže byl s výkonem svých svěřenek spokojen trenér Přerova Radim Vlček.

„Do zápasu jsme šli ustrašeně, bojácně, vůbec jsme neškodili na začátku servisem. Tohle se určitě v domácím prostředí musí změnit. Měli bychom vystupovat tak, že nemáme co ztratit, jít do toho po hlavě a ne ustrašeně,“ upozorňuje kouč, co bude potřeba do odvety vylepšit.

Během desetileté nadvlády „Agelek“ sice Zubřice dokázaly Prostějov porazit jedinkrát, letos však ukazují, že zopakovat více než šest let starou výhru není nic nereálného.

„Musíme hrát nejen silou, ale i hlavou. Pokud podáme výkon na hranici svých možností, tak ten mančaft porazit můžeme. Spousta lidí nám už teď řekla – dobrý, uhráli jste set. Já jsem ale spokojený nebyl, vím, že jsme měli na víc,“ zmínil Radim Vlček.

PŘEROV CHCE ZABRAT HNED V ÚVODU

Klíčem k úspěchu by mohlo být dostat favorizované soupeřky pod tlak, ideálně získat třeba hned první sadu. Přesně to, co se v Prostějově nepovedlo.

„Určitě, nějakým způsobem by se to zlomilo a hráčky by mohly začít být nervózní,“ souhlasí Vlček.

„Oni z nás měli respekt, ale my jsme je nedostali pod tlak. Když má ten tým dva sety v zádech, tak se zklidní,“ doplnil trenér.

To slovenský lodivod Prostějova Lubomír Petráš si po úvodní výhře mohl oddechnout. Jeho tým ustál i absenci stabilního libera Terezy Slavíkové. Tu kvalitně nahradila mladá smečařka Aneta Weidenthalerová. Slavíková by nicméně Prostějovu měla chybět i v Přerově.

„Od pondělka se Slavča zapojí do přípravy, ale zpočátku jen opatrně. Kotník nejdřív musí rozhýbat a postupně rozběhat, až teprve pak podle situace můžeme zkusit její větší zatížení včetně samotné hry,“ prozradil Petráš na webu VK Prostějov.

PETRÁŠ: NEDEJME JIM ČUCHNOUT

Jaký bude podle něj recept na druhé vítězství?

„Je potřeba být v určitých situacích na hřišti důslednější a víc nekompromisní, nedat soupeřkám takzvaně čuchnout. To bude hlavně v Přerově velmi důležité,“ uvědomuje si Lubomír Petráš.

Už v Prostějově Zubřice přijela podpořit necelá stovka fanoušků. V městské sportovní hale by Přerovanky ve středu potřebovaly několikanásobnou podporu. Utkání startuje v 18 hodin a klub tradičně láká i na doprovodný program.

„V tombole bude poukaz na útratu 500 korun ve vinném sklípku na Žerotínově náměstí, drobnosti od pivovaru a nějaká další překvapení. Budeme moc rádi, když lidé přijdou podpořit. Věřím, že před zaplněnou halou se vybičujeme k co nejlepšímu výkonu a sérii vyrovnáme,“ hlásá Radim Vlček.

Statistiky 1. čtvrtfinále
Prostějov – Přerov 3:1 (20, 23, -17, 12)

Body celkem: 75:63
Servis celkem: 91:81
Body ze servisu: 5:4
Chyby na servisu: 6:5
Úspěšnost útoku: 44% - 38%
Bodové bloky: 14:10