Ve všech třech předešlých účastech přitom Hanačky vyhrály v základní skupině alespoň dva zápasy, v roce 2009 jim k postupu nestačily ani tři vítězné duely, o rok později šly do play off se dvěma výhrami v zádech a v minulé sezoně dokázaly v silné skupině porazit všechny své soupeře – polskou Lodž, francouzské Cannes i italské Villa Cortese.

Los probíhajícího ročníku CEV Volleyball Champions League je opět uvrhl do poměrně náročné skupiny, přesto se tak špatný výsledek neočekával. Před posledními zápasy ve skupinách má Prostějov jen teoretickou šanci na postup. K tomu by ale musel porazit světovými hráčkami našlapané Dinamo Kazaň a ještě doufat v příznivé výsledky z ostatních skupin.

O reálnou naději přišly Modřanky ve středu v Curychu, kde prohrály s domácím Volérem 3:0. Po šestasedmdesáti minutách se jim sen o postup rozplynul.

„Velký rozdíl mezi Volérem a námi byl v obranné hře. Švýcarský tým ji měl vynikající a to je v dnešním volejbale nejdůležitější. Ale i přesto jsme tady podaly lepší výkon než v domácím prostředí,“ řekla po zápase kapitánka prostějovského týmu Solange Soaresová.

Trenér Miroslav Čada rovněž vyzdvihl výbornou práci Curychu na blocích.

„Na palubovce jsme nechali všechno, ale Voléro nám ukázalo skvěle propracovaný obranný systém a znovu výbornou hru na blocích, což se nám stejně jako v domácím zápase nepodařilo eliminovat,“ prohlásil zkušený kouč.

Naopak švýcarský tým mohl po utkání slavit postup do play off, ke kterému ho hnala zaplněná hala.

„Jsem opravdu šťastná, že se nám to povedlo a velmi spokojená s tím, co hráčky na palubovce předvedly. Navíc mi udělalo obrovskou radost, že se tak stalo před plnou halou, která určitě prospěla oběma týmům,“ usmívala se trenérka Curychu Světlana Iličová.

Jak už bylo zmíněno výše, Prostějov ještě čeká v základní skupině jeden zápas – v úterý hostí ruské šampionky z Dinama Kazaň a nezbývá jim než se pokusit o zázrak. Utkání Ligy mistryň odstartuje v 17 hodin.

Ještě předtím ale Modřanky stihnou extraligový duel se Šternberkem, který je na programu už v sobotu, rovněž od 17 hodin.