Svou roli můžou samozřejmě sehrát i zkušenosti z finálových bojů.

Těch rozhodně nemá málo prostějovské libero Julie Kovářová, pro kterou je to již třetí finále v řadě.

Julie, jak hodnotíte zápas?
Upřímně jsme nečekaly, že to bude až takhle jednoduché. Na druhou stranu chápu, že soupeřky hrály pět zápasů s Ostravou a finále je pro ně již splněný cíl.

Kdybyste měla porovnat první a druhý zápas, v čem byly odlišné?
Nám to při druhém zápase šlo o trochu víc, soupeřkám zase naopak o trochu méně. Soupeřky udělaly chyby, které by asi normálně neudělaly, a na tom je právě vidět, že už mají splněno.

Hrajete již třetí finále, můžete porovnat letošní a ty předešlé?
Letošní finále se zatím vyvíjí úplně jednoznačně, zatímco s Olympem jsme přece jen trochu více bojovaly. Ale uvidíme, v Olomouci mají trochu jinou halu, a ta jim třeba pomůže k tomu, aby ještě zabojovaly. Jak ale říkám, finále je zatím jednoznačné.

V minulém rozhovoru jste se nechala slyšet, že se Vám olomoucká hala příliš nelíbí. Změnilo by se to po vybojování titulu právě v této hale?
Určitě ne. Ta hala je zkrátka hrozná a bylo to vidět i s Ostravou, kdy v domácím prostředí vyhrála Olomouc třikrát 3:0 na sety. Ale i přes to čekáme vítězství a ukončení série.

Čekáte, že bude příští zápas aspoň trochu těžší?
My každý zápas čekáme, že to bude těžší. Ale myslím si, že se soupeřky mohou jen zlepšit. Navíc budou chtít uzavřít sezónu trochu lépe než dnes. Proto očekáváme, že budou doma ještě bojovat.

autor: Dominik Voráč