Šestořád s Valachem nejsou ještě doléčeni a zdraví nebyli ani Mikulka s Burgetem, který do hry nakonec vůbec nezasáhl. Přesto dokázali Prostějované silný napajedelský celek porazit a vyměnit si s ním místo na páté příčce druholigového žebříčku. Prostějovští podali vynikající výkon, výrazně jim pomáhal nejlepší hráč na hrací ploše, brankář Hrubý.

Skóre zápasu otevřel domácí Jurík, hosté srovnali na 1:1, ale Münster zařídil další vedení Sokola II a když strážce prostějovské branky Hrubý zneškodnil brejk napajedelského Závodníka, mohl Kosina zvýšit na 3:1. Dal i prostějovský čtvrtý gól a cenné bylo i vedení 5:2 zásluhou Juríka. Hosté však třígólová vedení domácím nedopřávali, dvoubranková zajišťovali na 6:4 Bečička po spolupráci s Mikulkou, na 8:6 Jurík, na 9:7 Jura, na 10:8 Ordelt z úhlu, ale pak byli ve vedení i Napajedelští, 12:13 i 13:15.

Procházkovi se zdařila individuální akce a dal čtrnáctý prostějovský gól, ale Balun odpověděl na 14:16. Branky Procházky z úhlu a Bečičky z přesilovky znamenaly srovnání na 16:16 a přestávkovou remízu zajistil Kosina trefou ze sedmičky. Také ovšem brankář Hrubý mnoha úspěšnými zásahy.

Po změně stran se soupeři střídali v těsných, maximálně dvoubrankových vedeních. I když brankář Hrdina vykopl za stavu 21:21 Kosinovi střelu ze sedmičky, prostějovský tým to nerozhodilo. Spolupráce Kosiny s Procházkou přinesla srovnání na 23:23 a další dvě trefy Procházky a Bečičky stav 25:23. Mikulka dal potom důležitou branku na 26:24 a Čelovský další na 27:25. Hrubý zlikvidoval bravurně střely Tomaška i Baluna a Kosina tak mohl uzavřít konečný gólový účet 28:25.

„Kluci se při absenci několika spoluhráčů semknuli, porvali se o výsledek a díky bojovnosti i famóznímu výkonu Hrubého v brance těžkého soupeře porazili," mohl být po velikém boji již klidnější prostějovský kouč Alois Jurík. Hrubý byl na výši v průběhu celého utkání a má enormní podíl na našem vítězství i svými zásahy v závěru boje. Pochytal mnohé z prostoru pivota i z proskoků. Moc chyběl samozřejmě Kozlovský, Kosinu hlídali osobně a když se přesunoval do křídla, dokázal využívat uvolněného prostoru rychlý Procházka a střelecky se prosazoval. Po delší pauze byl vidět i Bečička, ale absolutorium a smeknutý klobouk si zaslouží všichni! Napajedelští jsou obrovsky silní v útoku, někteří hrají i za Zlín, Šáš nám dal deset branek a Mostýn s Kadubcem a Kaplanem dalších dvanáct…! O příštím víkendu jsme měli hrát v Hustopečích, ale nebude tam volná hala a utkání je odloženo na první květnový víkend," informoval ještě trenér Alois Jurík.

TJ Sokol II Prostějov – TJ Fatra Slávia Napajedla 28:25 (17:17)

Rozhodčí: Baader a J. Novotný. Vyloučení: 5 - 3. ŽK: 2 – 3. Úspěšné sedmičky: 1 – 4. Diváků: 90.

TJ Sokol II Prostějov: Hrubý, Vodička – Burget, Čelovský 2, Jurík 6, Bečička 3, Ordelt 2, Münster 2, Procházka 6, Mikulka 1, Jura 1, Raška, Kosina 5. Trenér: Alois Jurík.

Autor: VLASTIMIL KADLEC